Konferencijoje pristatytos animacijos dirbtuvės vaikams

2019 12 05

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Gruodžio pradžioje žymaus bibliotekininkystės veikėjo Vaclovo Biržiškos gimimo dienai paminėti Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Vilniaus universiteto Komunikacijos ir Filosofijos fakultetai organizavo tradicinę konferenciją „Biržiškos skaitymai 2019“. Renginys vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur susirinko bibliotekininkai iš Lietuvos bei užsienio.

Šių metų konferencijos tema buvo „Bibliotekininkas – edukatorius: vaidmenys, kompetencijos ir paslaugų perspektyvos“. Pranešimus konferencijoje skaitė bibliotekininkystės specialistai, mokslininkai, savo bibliotekose vykdomas edukacines programas pristatė įvairių rajonų bibliotekininkai. Lietuvos bibliotekų edukacinė veikla buvo pristatyta Pecha Kucha trumpaisiais pranešimais ir konferencijos metu vyksiančioje „Idėjų mugėje“.

Pranešimų temos buvo pačios įvairiausios – pristatytas „Gyvosios bibliotekos“ projektas, nukreiptas prieš diskriminaciją Lenkijoje, skatinantis įvairovės vertinimą ir dialogą su mažumomis įvairiuose kontekstuose – mokyklose, bibliotekose, festivaliuose, universitetuose ir kitose erdvėse. Buvo skaityti pranešimai apie skaitmeninių komiksų kūrimus, kultūrines edukacijas, skirtas socialinės atskirties bendruomenėse mažinimui, įvairias programas, teikiančias paslaugas šeimoms, apie sensorinius skaitymus, skirtus turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų vaikams, pristatyta Kaune veikianti Žaisloteka.

Apie animacijos dirbtuves vaikams pasakojo ir Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotoja Kristina Darulienė. Šios kūrybinės dirbtuvės bibliotekoje organizuojamos jau trečius metus. Susirinkę vaikai pagal literatūrinius veikėjus kuria personažus, juos piešia, fotografuoja, montuoja kadrus. Animacijos užsiėmimai vaikams ne tik suteikia žinių ir įgūdžių kuriant filmukus, bet lavina kūrybiškumą, skatina domėjimąsi literatūra, moko dirbti komandoje.

Konferencijos dalyviai puikiai praleido laiką klausydamiesi kolegų, galėdami padiskutuoti aktualiais klausimais, pasidalinti patirtimi, gyvai pamatyti bibliotekų edukacijas vienai dienai atvežtas į nacionalinę biblioteką. Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojami renginiai bei konferencijos stiprina bibliotekininkų bendruomenę, suteikia galimybę dalintis patirtimi ir nuolat palaikyti dialogą skirtingų regionų bibliotekoms.    

Autorės nuotraukos