Edukacinė Advento popietė

2019 12 05

Vanda Sargelienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Pavytinės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Pavytinės kaimo bibliotekininkė Vanda Sargelienė ir Antakalnio kaimo bendruomenės pirmininkė Elena Mardosienė pakvietė gyventojus į edukacinę Advento popietę, vykusią lapkričio 30-ąją bendruomenės salėje. Pasiūlė trumpam nustumti darbus į šalį ir skirti laiką sau, šeimai bei savo namams.

Kvietėme pradėti kurti stebuklingą švenčių laukimą ir pasigaminti Advento vainiką – mielą ir prasmingą namų aksesuarą, kuris džiugins šiuo tamsiuoju laiku. Su savimi reikėjo turėti šiltą nuotaiką, stiprių siūlų, žirkles, virvės, įvairios žalumos ir gražumos. Susirinko apie 20 gyventojų, norinčių pasimokyti ir patys pasigaminti puošmenų Kalėdoms.

Pradėjome Adventą gražiais bendruomenės pirmininkės E. Mardosienės palinkėjimais: tegul į kiekvienus namus ateina šiluma, gerumas, ramybė ir meilė...

O tą jaukią šeštadienio popietę praleidome itin prasmingai. Pynėme Advento vainikus. Net ir vyrai kartu su moterimis mielai plušėjo su gamtos žolynais. Moterys juokavo, kad iš dalyvavusių vyrų išties verta pasimokyti, kaip pinti vainikus, nes savo grožiu ir išmone jie nė kiek nenusileido moteriškų rankų darbštumui.

Sužibus žvakutėms Advento vainikuose, vaišinomės arbata, aptardami besibaigiančius metus ir artėjančias šventes. Nuoširdus dėkui visiems renginio dalyviams, panorusiems drauge laukti  Advento, parsineši į savo namus miško grožio, gerumo, šilumos.