Kinijos ambasadorius pažadėjo sugrįžti...

2012 10 29

Rasa Griškevičienė

   Spalio 20 dieną Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengwen su žmona Yao Xiaofen ir ambasados pirmoji sekretorė Zhong Hua. Tai buvo jau antrasis šios šalies vadovų vizitas į Ukmergę, gražus prieš metus užsimezgusios draugystės su Viešąja biblioteka tęsinys po tąsyk čia surengtos knygų apie Kiniją parodos.

 

  Ir šį kartą svečiai atvyko ne tuščiomis: Viešajai bibliotekai jie padovanojo 111 spalvingų albumų, knygų apie Kinijos istoriją, kultūrą, mediciną, tautodailę, įvairias mokslo ir meno sritis. Visi leidiniai pažymėti Kinijos ambasados spaudu, liudijančiu, jog tai dovana Ukmergės bibliotekos skaitytojams.

   Kinijos ambasadorius Liu Zengwen  atvyko į mūsų šalį prieš devynis mėnesius. Iki tol 20 metų jis dirbo Rumunijoje, vėliau – Moldovoje. Atvažiavęs ir įsikūręs su šeima Vilniuje sausio mėnesį, jis patyrė, ką reiškia lietuviška žiema. Tačiau ji neišgąsdino, nes, kaip sakė ponas Liu, jis pats gimęs Kinijos šiaurėje, kur ir gamta, ir klimatas beveik toks pat, kaip Lietuvoje. „Tik jūsų kalba labai sudėtinga ir sunki, - šypsodamasis kalbėjo svečias, nors pasisveikinti ir padėkoti lietuviškai jis mokėjo puikiai. – Užtat „Švyturio“ alus tikrai labai gardus“, - juokėsi ambasadorius, prisipažinęs, jog alkoholinių gėrimų išvis nevartojantis. „Na, nebent šiek tiek vyno svečiuose...“

   Lietuva kinų porai atrodo nedidelė, tačiau labai graži. Ambasadorius su žmona jau spėjo pabuvoti Klaipėdoje, Palangoje, Trakuose, Birštone, lankėsi Druskininkuose, Plungėje, Telšiuose, Zarasuose...  Ukmergės biblioteka – pirmoji, kurią jie nusprendė aplankyti su dovanomis. 

   Laisvalaikio valandėlėmis jie mėgsta pasivaikščioti po Vingio parką. „Žmonės mums šypsosi, sveikinasi, jie labai geranoriški“, - sakė svečias, pripažindamas, jog Rumunijoje gyvenimas buvo sudėtingesnis nei Lietuvoje, čia problemų kur kas mažiau – ir ekonominių, ir politinių, ir kultūrinių...

   Ambasadoriaus žmona Yao Xiaofen  taip pat dirba ambasadoje, rūpinasi kultūriniais mainais, įvairiais projektais, renginiais. „Ragavom lietuviškų cepelinų ir „kugelio“ – tai tikrai gardu“, - su šypsena kalbėjo ambasadorius, stebėdamasis, jog Vilniuje veikia daugiau kaip 50 kinų restoranų, kai tuo tarpu Bukarešte, Rumunijos sostinėje, kur kadaise gyveno ir dirbo, jų buvo vos dešimt.  Lietuvoje, pasakojo svečias, gyvena apie 300 kinų, ir jie visi dirba viešojo maitinimo įstaigose. Malonu, kad kinų maistas toks populiarus Lietuvoje. O štai viešėdami Ukmergėje, jie užsuko ir į miesto turgų. „Vaizdas visai toks pat, kaip ir Pekino turgavietėse – daug žmonių, daug prekių, didžiulis šurmulys“, - juokėsi svečias. Turguje kinai nusipirko kibirėlį ukmergietiško medaus. Buvo nusižiūrėję ir pintinėlę šilbaravykių, kurių siūlė prie vartų įsikūrusi močiutė, tačiau kol apėjo visą aikštę, grybų sugrįžę neberado, juos kažkas nupirko. „Labai norėjom tų „makavykų“, - juokėsi ambasadorius.  – Turbūt reikės dar kartą atvažiuoti į Ukmergę“.  

Melanijos Širvienės nuotraukos.