Dainavoje tapo šviesiau

2012 10 18

Rasa GRIŠKEVIČIENĖ

Spalio 11 –osios popietę Dainavos gyvenvietės centre buvo ankšta nuo automobilių, svečių šurmulio, akys raibo nuo gėlių puokščių. Visi skubėjo į įkurtuvių šventę – po renovacijos duris  čia atvėrė kultūros namai, kuriuose įsikūrė ir miestelio biblioteka, o vietos gyventojai minėjo ir savo bendruomenės dešimties metų jubiliejų.

Todėl ir svečių sugūžėjo tiek, kad šviesioje kultūros namų salėje pritrūko kėdžių. Nieko keisto – vien sveikintojų rikiavosi kelios eilės, o juos lydėjo meno saviveiklos kolektyvai, kaimyninių seniūnijų atlikėjai.

Perkirpti juostelę į renovuotų kultūros namų salę buvo pakviesti darbus atlikusios UAB „Baltukmės statyba“ direktorius Alvydas Pelakauskas, rajono meras Algirdas Kopūstas, Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė ir Deltuvos seniūnijos seniūnas Salvijus Stimburys. Patalpas pašventino Deltuvos parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas.
 
Dainaviškius sveikino LR Seimo narys Julius Veselka, rajono vadovai, įvairių įstaigų bei organizacijų atstovai.  Veprių seniūnė Dalė Urbonienė kartu su sveikinimais atsivežė ir visą būrį meno saviveiklininkų – Stasės Novikienės vadovaujamą vaikų etnografinį ansamblį, garsųjį akordeonistą Edvardą Ratautą su visa instrumentine grupe. Siesikų kultūros namų atlikėjos, vadovaujamos Valės Karaliūnienės, visus pradžiugino nuotaikingais linijiniais šokiais. Dainomis žavėjo Kultūros centro vokalinis duetas – Emilija Butvilavičienė ir Veronika Raulinaitienė, Dainavos pagrindinės mokyklos ansamblis, kurį rugsėjo mėnesį subūrė mokytoja Neringa Valinskienė, o vietos bendruomenės dainininkėms tą dieną talkino ir iš Panevėžio į svečius atvykęs muzikantas Alvydas Liobikas.

Šventės metu buvo surengta spalvinga dainaviškių kūrybos paroda, kurioje galėjai grožėtis Reginos Andrulienės lino neriniais, Eleonoros Jablonskienės tapyba, Žydros Žliobaitės piešiniais, Violetos Gedovdienės-Trockienės kryželiu siuvinėtais darbais. Dainaviškiai vyrai Bronislovas Molis, Aivaras Kelpša, Aidas Gaška stebino iš medžio drožtais kryžiais, muzikos instrumentais, žaisliniais automobiliais, kitais dailiais rankdarbiais.

Kultūros namų direktorė Drąsutė Kaselienė, bibliotekininkė Lolita Gričinienė, bendruomenės pirmininkas Stasys Ašmontas nuoširdžiai džiaugėsi kartu su visais dainaviškiais: nuo šiol jie turės šviesius, jaukius, šiltus namus, kuriuose galės repetuoti, rengti šventes, kviesti į svečius kaimynus, burtis vakarais į čia veikiantį Nenusivylusių namų šeimininkių klubą. Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė prasitarė, jog štai į tokias įkurtuves kaime ji mielai važiuotų kiekvieną savaitgalį, prisipažinusi, jog labiausiai džiaugiasi dėl to, kad ilgus metus laukiant renovacijos, griūvantis pastatas neprišaukė nelaimės...