Būk švarus, saugok save ir kitus

2019 11 25

Ramunė Žvirblienė
Agnė Šuminskienė
Nestacionarių socialinių paslaugų centro
socialinės darbuotojos

Lapkričio 21 dieną Deltuvos seniūnijoje,  Dainavos bibliotekoje, vyko muilo gaminimo ir higienos pamokėlė vaikams „Būk švarus, saugok save ir kitus“, kurią organizavo Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos Ramunė Žvirblienė ir Agnė Šuminskienė kartu su bibliotekininke Lolita Gričiniene. Paskaitėlės metu vaikai susipažino su virusų rūšimis, jų sukeliamomis ligomis, kur ir kada galima užsikrėsti.

Susitikimo dalyviai sužinojo, kad apsisaugoti nuo virusų galima teisingai plaunant rankas. Kaip plauti rankas, ne kiekvienas žinojo, todėl rankų plovimo žingsneliai padėjo to išmokti. Vaikai įsitikino, kad rankų plovimas – tai įprasta kasdienė, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra, sauganti patį vaiką ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.
Aptarus asmens higienos temą, vaikams buvo parodytas filmukas apie higieną. Po pamokėlės ir filmuko žiūrėjimo  vaikai patys gamino muilą, kiekvienas pasirinkdamas norimą spalvą bei kvapą. Vaikai džiaugėsi ir grožėjosi savo pagamintais muiliukais.

Ingos Šuminskienės nuotraukos.