Šiaurės nuotaikos Šventupės bibliotekoje

2019 11 25

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Turbūt patį niūriausią  metų laiką, kai saulė slepiasi už debesies, kai gamta dažnai „verkia“, kai nespėjus gerai prašvisti jau ima temti, jaukumo ieškome, užsidegdami žvakelę, gurkšnodami kvapnią arbatą  ir atsiversdami gerą knygą.

Tokį metą  Šiaurės šalių bibliotekos kviečia savo lankytojus minėti literatūros savaitę. Knygos mylėtojai kviečiami į skaitymus, susipažįsta su Šiaurės šalių literatūra, rašytojais, vaikai dalyvauja teatralizuotose popietėse.

Šventupės biblioteka kasmet įvairiomis akcijomis ir renginiais kviečia ir suaugusius, ir vaikus paminėti šią savaitę. Kadangi šiais metais buvo pasirinkta labai puiki Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – šventės, vaikai buvo pakviesti į švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos herojės Pepės Ilgakojinės gimtadienį.

Knygoje Pepė jį smagiai atšventė Viloje Vilaitėje. Kai draugai išėjo namo, Pepė dar nenorėjo miego, norėjo ką nors smagaus nuveikti, todėl sumanė į svečius pasikviesti Šventupės darželinukus ir kartu su jais pratęsti šventę.

Pepė (Birutė Gelumbeckienė) vaikus papuošė Gimtadienio kepurėlėmis, papasakojo, kaip praleido smagią gimtadienio popietę  su arkliu, draugais Tomiu ir Anika bei beždžionėle Ponu Nilsonu, pavaišino svečius kukurūzų spragėsiais ir pakvietė visus  kaip tikrame kinoteatre kartu pasižiūrėti pagal švedų – suomių autorės Tuvės Janson knygą sukurtą filmuką “Troliai Mumiai“.

Po filmuko vaikai įteikė Pepei dovanų jai skirtus piešinukus, sudainavo „su gimimo diena“ ir atsisveikino „iki kitų gimtadienių“.

Suaugusieji bibliotekos lankytojai buvo pakviesti į „Knygos vakarienę“. Visą savaitę su užsukusiais į biblioteką svečiais bendravome, diskutavome, į namus buvo siūlomos pasiimti Šiaurės šalių autorių knygos.

 Genės Vaitkūnienės ir Birutės Gelumbeckienės nuotraukos.