Žaidimų diena su triušeliu Petriuku

2012 10 24

Šiemet sukanka 110 metų, kai išleista anglų rašytojos Beatrix Potter knygelė vaikams „Pasaka apie triušelį Petriuką“. Tai klasikinė paveikslėlių knyga. B. Potter (1866 - 1943) – viena pirmųjų ir viena garsiausių paveikslėlių knygų kūrėjų, pati rašiusi tekstus ir pati iliustravusi. Geriausiai žinomas jos ciklas „Triušelio Petriuko knygos“, kuriam priklauso 23 pasakos.

Lietuvoje rašytojos vardas pirmą kartą šmėkštelėjo 1959 metais, kai pasirodė iš rusų kalbos išversta pasaka „Pušku Puškutė“, 1995 metais vertimas buvo pakartotas, bet taip pat be B. Potter iliustracijų. Tik 1998 metais tuometinė leidykla „Vyturys“ išleido keturias pasakas, išverstas iš anglų kalbos ir su autentiškomis autorės iliustracijomis. 2010 metais leidykla „Alma litera“ parengė ir išleido albuminį leidinį – visų „Triušelio Petriuko knygų“ ciklą su komentarais.  

Laisva, nesukaustyta kalba, išdailinta akvarelė, teksto ir iliustracijų vienovė – tokius pagrindinius B. Potter knygų bruožus  įvardija jos kūrybos tyrinėtoja ir biografė Judy Taylor.

*   *   *      *   *   *      *   *   *

Vaikų literatūros skyriuje spalio 23 d. svečiavosi lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Paukščiukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Almos Mickuvienės ir Laimutės Driukienės. Čia vyko žaidimų diena su triušeliu Petriuku. Pasipuošę triušių ausytėmis, vaikai išklausė ir pasižiūrėjo „Pasaką apie triušelį Petriuką“, žemėlapyje surado šalį, kurioje gimė ir gyveno autorė, svarstė kodėl Petriukas, nors mama triušienė draudė tai daryti, visgi nubėgo į pono Makgregoro daržą (buvo neklaužada? o gal norėjo paragauti skanių pono Makgregoro daržo gėrybių?), prisiminė kaip gaminti labai naudingą ir sveiką daržovių mišrainę. Teisingai atspėję mįsles apie daržoves, sėkmingai sužaidę internetinį Petriuko ir pono Makgregoro žaidimą, išmokę triušelio skaičiuotę, padeklamavę eilėraščių apie daržoves ir padarę mankštą (pratimas „Triušių/zuikių/kiškių malūnai“), iškeliavo į kūrybines dirbtuves. Čia reikėjo nuspalvinti juodai baltas Petriuko knygos iliustracijas ir iš plastilino nulipdyti pono Makgregoro daržą. Vaikams puikiai sekėsi. Ir kokių tik daržovių „neužderėjo“ pono Makgregoro darže: ir Petriuko taip mėgstamų morkų, ir salotų, ir pomidorų, ir bulvių, ir kopūstų, ir svogūnų... Atsirado net sliekų.  

Štai kaip smagu ir sveika draugauti su triušeliu Petriuku!

Informaciją pagal K. Urbos knygą „Parašyta vaikams“ parengė VLS