Senjorų dienos Šventupės bibliotekoje

2019 10 29

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Visą savaitę Šventupės bibliotekoje šurmuliavo senjorai – vyko akcija „Senjorų dienos internete 2019“. Klausėmės internetinių paskaitų „Technologijų vitaminai“, „Bankas tavo delne“, „Bendravimo mados“. Senjorams (susirinko visi sodininkai) ypač patiko paskaita „Išmanusis daržas“ ir virtualus bendravimas su žinomu agronomu Algirdu Amšiejumi.

Bibliotekoje  vyko skaitmeninio raštingumo mokymai „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“. Juose savo skaitmeninio raštingumo žinias gilino net 16 vyresnio amžiaus šventupiečių.

Senjorus dvi dienas konsultavo jaunasis  e. skautas Daivaras.

Tačiau nepamiršome ir knygos – vis dar svarbiausio dalyko, viliojančio ypač senyvo amžiaus žmones į bibliotekas. Todėl senjorų dienas baigėme pažintimi su knyga. Kadangi šie metai yra paskelbti Prezidento Antano Smetonos metams, nutarėme surengti Ingridos Jakubavičienės knygų „Seserys“ ir „Duetas“ skaitymus – aptarimus.

Knygas pristatė Stasė Čirbienė. Kitos moterys dalijosi savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas, prisiminė girdėtas „paskalas“ apie prezidentienę Sofiją. Įdomių faktų renginio lankytojos galėjo pasiskaityti parengtame stende „Antano Smetonos žmona Sofija – prezidentienė“.

Neskaičiusias šių knygų suintrigavome – susidarė eilė jas pasiskolinti iš bibliotekos.

Senjorai skirstydamiesi džiaugėsi, kad visa savaitė buvo labai turininga, pilna įspūdžių, šilto ir malonaus bendravimo. Atsisveikino „iki kitų susitikimų“.

Birutės Gelumbeckienės nuotraukos.