Poezija: spalvotai, romantiškai, įžūliai...

2019 10 24

Alma Aleknavičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Veprių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Saulėtą spalvoto rudens dieną vepriškės rinkosi į biblioteką, kur vyko  literatūrinė popietė apie XX-XXI a. moteris poezijoje. Popietė surengta pagal Juliaus Kelero rinktinę „Pirštai jos neša leliją“.

Šią rinktinę kraštietis Alfas Pakėnas padovanojo pedagogei Vidai Ramanauskienei, taip įpareigodamas ją supažindinti vepriškius su literatūros kūriniais apie moteris, skleisti žinią apie poezijos rinktinę. Taigi nemažas poezijos ištroškusių moterų būrys penktadienį įdėmiai klausėsi įvairiaspalvių, kaip rudens diena, eilių. Pradžioje skambėjo dainingoji tarpukario poezija, vėliau išgirdome eiles apie merginas statybininkes, tuščias vazas, džiazą, išsiraizgiusias kojų venas, šokuojančias varles ir kt. Kuo arčiau mūsų laikmečio, tuo „įžūlesnės“ liejosi eilės, kartais nustebinančios ir šokiruojančios poeto požiūriu į moterį.

Kviesdami vepriškius į popietę, prašėme jų atlikti namų darbus: reikėjo surasti ir paskaityti eilėraščių, kuriuose žodis „moteris“ būtų pavadinime arba pirmoje eilutėje, nes būtent tokiu principu sudaryta rinktinė. Džiugino, kad dauguma namų darbus atliko, taigi klausėmės dar ne vieno eilėraščio. Romualda Ratautienė mintinai paskaitė netrumpą poemą apie tris velnio dukras, kraštietė Leonora Jankeliūnienė nudžiugino savo eilėmis.

Bibliotekininkė Alma Aleknavičienė skaitytojams, vasarą dalyvavusiems „Skaitymo iššūkio“ varžytuvėse, įteikė padėkas ir suvenyrus. Visi kartu dainavome, rašėme linkėjimus ant klevo lapų, gėrėme mėtų arbatą su obuolių pyragu ir juodųjų serbentų uogiene. Dar ilgai netilo džiugus šurmulys, dalijomės įspūdžiais, kūrėme ateities planus.

Autorės nuotraukos.