Bibliotekoje – Lėlės ir mezgimas ant grėblio

2019 09 03

Liudvika Suchockienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jakutiškių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotaikingos, pasidabinusios ryškių spalvų rūbeliais, darbščios ir išradingos bibliotekininkės Astos rankomis nunertos lėlytės tęsia kelionę  po kaimo bibliotekas. Šį kartą jos trumpam apsistojo Jakutiškių kaimo bibliotekoje.

Čia eksponuota personalinė Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Ukmergės padalinio vyriausiosios bibliotekininkės Astos  Girnienės nertų lėlių paroda „Pusei amžiaus“ sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Į parodos uždarymą atvykusi autorė  ne tik pasakojo, kaip lėlės kuriamos, jų atsiradimo istorijas, bet ir pristatė savo padalinio veiklą.  LAB Ukmergės padalinys vis daugiau dėmesio skiria savo paslaugų viešinimui. Todėl ir susitikimo metu susirinkusiems bibliotekos lankytojams, bičiuliams Asta papasakojo  apie galimybę klausytis įgarsintų knygų, apie kitas čia teikiamas paslaugas ir kaip jomis naudotis galėtų kaimo gyventojai.

Renginio dalyvius sudomino ir čia vykęs edukacinis užsiėmimas „Mezgimas ant grėblio“, kurio metu moterys mokėsi naujos veiklos. Užsiėmimas labai atraktyvus, linksmas, todėl visos renginio dalyvės su malonumu jame ir dalyvavo. Nerti ant grėblio patiko ir jaunajai renginio dalyvei Liepai, ir jos močiutei.

Baigiantis susitikimui, kartu su renginio viešnia ragaujant serenčių arbatą, buvo apie ką pasikalbėti, padiskutuoti...

Autorės nuotraukos.