Kitokia diena bibliotekoje

2019 08 28

Žydrė Naraškevičė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Liaušių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Mes visus metus laukiam vasaros, kuri atrodo, taip greit prabėgo. Baigiasi atostogų metas ir visi kimbame į darbus, atostogų ritmą vėl keičia rutina ir skubėjimas. Paskutinį vasaros antradienį į Liaušių kaimo biblioteką susirinko rajono bibliotekininkai ne tik pasidalinti vasaros įspūdžiais, bet ir skirti laiko sau, savo vidiniam tobulėjimui. Visi drauge įgyvendinome Vlado Šlaito viešosios bibliotekos projektą „Įveikime stresą bibliotekoje“, kuris finansuotas Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Projekto tikslas buvo organizuoti seminarą rajono bibliotekininkams, kurio metu susipažintume su meno terapijos nauda sveikatai, šios terapijos praktiniu taikymu.

Seminarą ir praktinius užsiėmimus vedė psichologė Jurgita Vasiliauskienė. Ji mus supažindino su fraktalinio piešimo nauda. Šis piešimo metodas buvo atrastas 90-ųjų pradžioje Rusijos mokslininkės ir psichoterapeutės Tanzilijos Polujachtovos, kuri ieškojo novatoriškų, efektyvių ir kuo plačiau pritaikomų savidiagnostikos, saviugdos ir saviterapijos bei korekcijos metodų. Praktinio užsiėmimo metu nusipiešėme diagnostinius fraktalus. Psichologė Jurgita Vasiliauskienė davė „raktą“, kuris mums padėjo įsigilinti į fraktalinį nupieštų formų ir spalvų aiškinimą. Fraktalų piešimas suteikia galimybę susijungti su pasąmone ir geriau pažinti save, atskleisti ir vystyti savo vidinius talentus, skatina kūrybiškumą. Ši terapija unikali ir ypatinga, nes čia kiekvienas yra sėkmingas ir unikalus savo gyvenimo menininkas.

Po teorinių ir praktinių užsiėmimų, Liaušių kaimo poilsio zonoje, mus maloniai sutiko Šešuolių seniūnijos kolektyvas, su seniūne Jolanta Lukšiene priešaky ir aktyvūs Liaušių kaimo bendruomenės nariai Alvydas ir Stasė Baniuliai. Čia jau laukė garuojantis, ant laužo paruoštas daržovių troškinys ir žolelių arbata.

Pasikrovę teigiamų emocijų, papietavę, patraukėm link Šešuolių miestelio, kur mūsų jau laukė Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčios prižiūrėtoja Aušrinė. Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčia įrašyta į Kultūros vertybių registrą. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių medinių barokinių bažnyčių. Čia trumpa atokvėpio minutė, ramus pabuvimas su savo mintimis ir kelionė namo po dienos pilnos įspūdžių, naujų patirčių ir gerų emocijų.

Tariame nuoširdų ačiū Šešuolių seniūnijos seniūnei Jolantai Lukšienei, visam seniūnijos kolektyvui,  Liaušių kaimo bendruomenės atstovams Alvydui ir Stasei Baniuliams, Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčios prižiūrėtojai Aušrinei  už šiltą priėmimą ir bendrystę.

Autorės nuotraukos.