Želvoje skambėjo poezija

2019 08 08

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį vykusios Želvos kraštiečių šventės metu krašto gyventojai ir svečiai galėjo džiaugtis skambančia muzika bei poezija. Želvos girinkijos lauko aikštelėje vyko Poezijos ir muzikos popietė, kurios metu buvo apdovanoti gražiausių eilėraščių apie šį kraštą autoriai.

Dar gerokai prieš šventę buvo paskelbtas konkursas, kuris kvietė sukurti ir pristatyti eilėraščius apie Želvą. Konkurse dalyvavo trys poetai, literatai, su Želvos kraštu neabejotinai stipriais ryšiais susiję kūrėjai: neseniai savo antrąją kūrybos knygelę „Givienima vaizdieliai“ išleidusi Monika Kalesnikaitė-Blauzdienė,  Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Stasė Kairytė-Čirbienė bei tautodailininkas, odininkas ir poetas Mindaugas Paknys. Renginio vedėja, Želvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Rasa Povylienė pasidžiaugė, kad likimas labai tinkamai viską sustatė į savo vietas, nes eilėraščio konkurse dalyvavo trys pretendentai – kaip tik tiek, kiek ir sumanyta paskelbti laimėtojų. Renginio metu skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Želvelė“ atliekamos dainos, konkurso dalyviai skaitė savo poezijos posmus, trumpai papasakojo apie save ir apie tai, kuo jiems svarbus ir brangus Želvos kraštas.

Želvos krašto poezijos laureate paskelbta Monika Kalesnikaitė-Blauzdienė, kuri konkursui pateikė daugiau negu dešimt savo kūrybos eilėraščių. Poetė yra gimusi 1941 m. kovo 20 d. Bajorų kaime, Želvos valsčiuje, kur prabėgo vaikystė ir jaunystė. Pirmąjį eilėraštį sukūrė besimokydama penktoje klasėje. 1959 m. baigusi Želvos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus žemės ūkio technikumą, vėliau mokėsi Kauno žemės ūkio akademijoje, šiuo metu gyvena Ukmergėje. Yra išleidusi dvi tarmiškai parašytas savo kūrybos knygas „Pa saulas žiedu“ (2016) ir „Givienima vaizdieliai“ (2019).

Visi poetai buvo apdovanoti konkurso diplomais, gėlių puokštėmis, suvenyrais ir nuoširdžiu dėmesiu, šiluma. Po renginio svečiai dar smagiai šnekėjosi, prisiminė senas dienas, turėjo progos pabendrauti su jau seniai matytais draugais ir bičiuliais.

Autorės nuotraukos.