Ukmergės kraštiečio Petro Katino knygos „Ilgas bus mūsų kelias...“ pristatymas

2012 08 30

Rugpjūčio 29 dieną, 17 val., Vlado Šlaito viešoji biblioteka pakvietė visus į žurnalisto, dienraščio XXI amžius“, savaitraščio „Tremtinys“, JAV lietuvių dienraščio „Draugas“ politinio apžvalgininko, Ukmergės kraštiečio Petro Katino (1937-2009) knygos „Ilgas bus mūsų kelias...“ pristatymą.


„Petras Katinas, vienišas politikos apžvalgininkas ir analitikas, paliko savitą mūsų valstybės prisikėlimo metraštį. Stebėjo, fiksavo, mėgino paaiškinti tiesiog sugretindamas faktus. Jo straipsniai (...) sieja dar neseną mūsų praeitį, nenorinčia virsti istorija, su opia dabartimi. Skaitytojas tolydžio pagalvos: o kaip dabar? O kas pasikeitė? Norėdami susivokti sujauktoje, veidmainiškoje, populistinėje dabartyje, turėsime remtis ir tuo, kas anų, jau išėjusių į skaidresnes erdves, liko pasakyta“, - taip prof. Vytautas Landsbergis rašė apie Petrą Katiną.
Knygos pristatyme dalyvavo europarlamentaras  prof. Vytautas Landsbergis, knygos sudarytojai dr. Palmyra Katinaitė ir Romas Bacevičius, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, dienraščio „XXI amžius“  vyriausiasis redaktorius  Edvardas Šiugžda, VĮ „SOS Vepriuose“ direktorius Romas Petras Šaulys, dizainerė Onutė Kujelienė bei gausus būrys kitų svečių.
 
Meninėje renginio dalyje – tenoras Arūnas Dingelis ir pianistas Mantautas Katinas.

www.vilkmerge.lt informacija