Paminėjo Europos dieną

2012 06 01

Gegužės 9 dieną Vlado Šlaito viešoji biblioteka pakvietė ukmergiškius drauge paminėti Europos dieną.

 

Smagiai ir žaismingai švęsti drauge Europos dieną ukmergiškius pakvietė Vlado Šlaito viešoji biblioteka. Tai buvo sėkmingas ir įdomus bibliotekos projektas „Gyvenimo tarpsniai – kaip metų laikai“, kurį buvo paskelbusi Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Rajono žiniasklaidoje jau pirmosiomis gegužės dienomis pasirodė informacija apie būsimąjį bibliotekos renginį, skirtą gegužės 9-ąją minimai Europos dienai. Ukmergiškiai buvo informuoti, jog 2012 metai yra paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, todėl renginys skirtas kartų atskirties mažinimui, kartų bendradarbiavimo ir bendravimo skatinimui, pasiūlant tokias veiklas, kurios sujungtų ir suvienytų skirtingo amžiaus, skirtingų poreikių žmones.    Bibliotekos šeimininkai pakvietė į bendrą pasibuvimą mieste veikiančius senjorų ir jaunimo meno kolektyvus. Jau nuo ryto po miestą važinėjo Europos Sąjungos vėliavėlėmis, balionais, plakatais papuoštas atviras autobusas su muzikantais ir bibliotekos darbuotojais, kurie sveikino ukmergiškius su Europos diena ir kvietė visus  vidurdienį susirinkti į centrinę miesto aikštę.

12 valandą prie rajono savivaldybės pastato, skambant Europos Sąjungos himnui, buvo iškilmingai pakelta Europos Sąjungos vėliava. Viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė, pasveikinusi susirinkusiuosius su švente, pakvietė visus susikabinti rankomis ir simboliškai apjuosti savo miestą. Apie Europos dienos reikšmę, jos svarbą kalbėjo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Regimantas Baravykas.

Po iškilmių miesto centre spalvinga dalyvių kolona, lydima autobuse įsikūrusių muzikantų, patraukė į Viešosios bibliotekos kiemą, kur toliau tęsėsi šventiniai renginiai. Šalia bibliotekos pastato, „Ievų alėjoje“, buvo atidaryta ant molbertų įkurdinta rajono menininkų fotografijų paroda „Gyvenimo tarpsniai – kaip metų laikai“, kurioje savo darbus eksponavo rajono visuomeninės organizacijos „SOS Vepriuose“ direktorius Romas Petras Šaulys ir fotomenininkė Stasė Pulkauninkienė.

Ant bibliotekos laiptų įrengto podiumo buvo surengtas teatralizuotas madų šou „Ach, kokia graži panelė buvo kadaise mano mama“. Jo metu Lietuvos Santarvės fondo Mados studijos jaunieji modeliai demonstravo drabužių kolekcijas „Iš močiutės skrynios“.  Čia pat skverelyje veikė ir stilizuota Fotostudija, kur buvo galima įsiamžinti retro aplinkoje.

Beveik tris valandas bibliotekos kieme šurmuliavo muzikinė kartų fiesta „Subatvakaris/tūsas“, kurio metu pasirodė  senjorų ir jaunimo kolektyvai. Šoko, dainavo, muzikavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Ukmergės skyriaus vokalinis ansamblis „Svaja“, Ukmergės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Goda“, Mokytojų veteranų klubo „Dar ne ruduo“ atlikėjai, Jasiuliškių socialinės globos namų saviveiklininkai, Ukmergės vaikų laisvalaikio ir užimtumo centro „Vaivilda“ pop grupė „Garsiukai“, moterų šokių grupė „Mums smagu“. Iš viso šventiniame koncerte dalyvavo apie 100 atlikėjų. Kolektyvų vadovams buvo įteiktos padėkos ir prizai, gėlės, atlikėjai apdovanoti saldžiais prizais, Europos Sąjungos vėliavėlėmis, knygomis bei kita ES atributika.  Euroarbatinės šeimininkės  visus renginio dalyvius ir žiūrovus vaišino gaiviaisiais gėrimais, arbata, saldumynais.

Įpusėjus renginiui, sulaukėme ir daugiau svečių. Ukmergiškius  aplankė Europos Komisijos atstovybės Komunikacijos skyriaus asistentė Gražina Soltonienė su kolegomis. Viešnia pasveikino šventės dalyvius su Europos diena, apžiūrėjo parodą, stebėjo koncertą, mielai fotografavosi stilizuotoje Fotostudijoje,  ragavo mėtų ir čiobrelių arbatos.
Rengdami projektą, viešosios bibliotekos šeimininkai surinko gausų būrį bendraminčių, partnerių ir rėmėjų, o šventės žiūrovai tapo tikrais jos dalyviais, išreiškę pageidavimą,  kad toks renginys jų mieste taptų gražia tradicija.

Melanijos  Širvienės nuotraukos.