Gatvės žibinto šviesoje

2012 05 25

Inga Petkuvienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Balelių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Gražią, saulėtą pavasario dieną į Balelių biblioteką rinkosi mažieji skaitytojai pasiklausyti pasakos.

 

Nors už lango mus jau džiugino šilti saulės spindulėliai, renginio metu sugrįžome į speiguotą žiemą. Buvo visai smagu kaitrią dieną įsivaizduoti iš lėto žemėn besileidžiančias snaiges, baltą, gurgždantį sniegą po kojomis ir geltoną gatvės žibintą, jaukiai apšviečiantį tylią, vakaro sutemų apgaubtą miesto gatvę.

Visą šią romantišką aplinką sukūrė jaunoji mūsų bibliotekos skaitytoja, Taujėnų vidurinės mokyklos penktokė, Kotryna Sarapinaitė, išraiškingai mums pasekusi Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“. Ruošdamasi šiai popietei, Kotryna pati pagamino šiai pasakai dekoracijas, todėl jos pasakojimas tapo mažyčiu spektakliuku, sužavėjusiu visus klausytojus.

Jaunajai mūsų skaitovei labai patinka danų klasiko H.K.Anderseno pasakos, tačiau Kotryna ne mažiau mėgsta ir piešti. Balelių bibliotekos lankytojai ne kartą grožėjosi jos piešinių parodėlėmis, kurių darbai žavi spalvomis, fantazija, smalsiu žvilgsniu į gamtą ir mus supantį pasaulį.

Tą dieną visiems renginio dalyviams buvo įteiktos mažos dovanėlės, o jaunajai bibliotekos talkininkei skirta padėka už dovanotą žiūrovams spalvingą pasaką.

Autorės nuotraukos.