2017 12 14

Knygų paroda „Knyga ar filmas – kas laimi?“

Genė Vaitkūninė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Atrodo, dokumentų paroda bibliotekoje – toks įprastas reiškinys. Jas rengiame įvykiui, jubiliejui, sukakčiai pažymėti. Kartais lankytojas stabteli prie jos, kartais – paskaito, pavarto, kartais net nepastebi. O būna tokių parodų, kurios virsta diskusijomis, pokalbiais, ginčais. Paroda „Knyga ar filmas – kas laimi?“, surengta Šventupės bibliotekoje, kaip tik viena iš tokių.

Skaityti daugiau...
2017 12 12

Japonų imperatoriaus gimtadienį šventė ir ukmergiškiai

Gruodžio 7 dieną Vilniuje, Radisson Blu viešbutyje, Japonijos ambasada surengė kasmetinį priėmimą Japonijos imperatoriaus gimtadienio minėjimo proga. Imperatoriaus gimtadienis yra nacionalinė  šventė Japonijoje, o Lietuvoje į šios šventės minėjimą kviečiami abiejų šalių politikos, meno, mokslo, kultūros  puoselėtojai, ambasados bičiuliai, bendrų projektų partneriai. Renginyje dalyvavo grupė rajono savivaldybės bei jos įstaigų atstovų.

Skaityti daugiau...
2017 12 11

Aptartos viešųjų pirkimų aktualijos

Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje lankėsi Viešųjų pirkimų tarnybos Teisėkūros ir metodikos skyriaus patarėja Laura Kuoraitė bei Prevencijos ir pirkimo sutarčių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Lina Nariūnienė. Viešnios papasakojo, jog tarnybos specialistai, plėtodami savo veiklos formas, važinėja po šalies įstaigas, vietoje teikdami konsultacijas įvairiais viešųjų pirkimų klausimais.

Skaityti daugiau...
2017 12 11

Pusšimčio metų veiklą vainikavo romantiškas atsisveikinimo valsas

Rasa Griškevičienė

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė ir direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė kolegų iš Elektrėnų kvietimu dalyvavo šio miesto savivaldybės bibliotekoje surengtame šventiniame vakare, skirtame direktorės Genovaitės Dapkevičienės atsisveikinimui su biblioteka ir palydoms į užtarnautą poilsį. Salėje, kurią direktorės rūpesčiu puošia baltas rojalis, gausiai susirinkus bibliotekos darbuotojams, savivaldybės vadovams, kultūros, švietimo, meno įstaigų atstovams ir svečiams, jaukiai liejosi prisiminimai apie prabėgusius septynis gyvenimo dešimtmečius, iš kurių daugiau kaip penki buvo atiduoti bibliotekai. Iškart po vidurinės mokyklos pradėjusi dirbti  Ausieniškių kaimo, kuriame gyveno, bibliotekoje, ji iš savo gimtojo rajono išvažiuodavo tik studijuoti. Tuometiniame Vilniaus kultūros-švietimo technikume įgijo bibliotekininkės specialybę, vėliau Vilniaus universitete baigė rusų filologiją, jai buvo suteikta dėstytojo kvalifikacija. Dvidešimt dvejus metus dirbo Elektrėnų miesto bibliotekos vedėja, o nuo 2000 m. – Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktore.

Skaityti daugiau...
2017 12 04

Viešnagė sostinėje

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė,
Socialinės globos namų užimtumo specialistė

Būrelis Jasiuliškių soacialinės globos namų gyventojų drauge su socialine darbuotoja Birute Rabazauskiene ir bibliotekininke Vilma lankėsi Vilniuje. Buvome pakviesti į Ruslano Šerkšnio tapybos parodą „Prie gimtinės beržų“, kuri eksponuojama Lietuvos medicinos bibliotekoje. Ji skirta menininko 50-mečio jubiliejui. Parodoje -  paskutinių dviejų metų laikotarpiu nutapyti darbai. Juose vaizduojami miestai, natiurmortuose atsispindi istoriniai, muzikiniai, religiniai motyvai.

Skaityti daugiau...