Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

2020 09 30

Spalio 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27, 29  d. 16 -17 val. LEGO robotų konstravimo ir programavimo užsiėmimai (registracija telefonu 8 659 34831).

Spalio 7-18 d. - tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ https://nepatoguskinas.lt/2020/. Kviečiame žiūrėti šio festivalio filmus nemokamai internetu mūsų bibliotekoje.

Spalio 15 d. 10 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitymo skatinimo programos akcija „Literatūriniai protmūšiai bibliotekose“. 1-asis etapas. Dalyvauja Ukmergės Senamiesčio progimnazijos 4b klasė.

Spalio 16 d. 12.00 Lietuvos liaudies buities muziejaus parodos "Daiktai nuo raštininko stalo" atidarymas.

Spalio 19-23 d. teminė akcija „Senjorų dienos internete“:

Spalio 19 d. 11 val. E. sveikata: judėkime ir sau padėkime. Ar žinote kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui? O gamtos turtais sustiprinti imunitetą? Šiuos klausimus gvildensime transliacijos metu bei kviesime Jus sudalyvauti aktyviame iššūkyje.

Spalio 20 d. 11 val. E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime. Transliacijoje sužinosime LRT mediatekos galimybes, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau TV rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Susitiksime su fotografu, kuris pasidalins praktiniais nuotraukų darymo išmaniais įrenginiais patarimais ir subtilybėmis.

Spalio 21 d. 11 val. E. paslaugos: patogiai ir saugiai. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Tačiau kada banke apsilankyti vis tik būtina? Atsakymą išgirsite paklausę transliacijos dalyvių: Lietuvos bankų asociacijos atstovų, įvairių bankų ekspertų. Transliacijoje taip pat pristatysime kaip veikia paštomatai.

Spalio 21 d. 12.30 val. Apgaulingos informacijos atpažinimas internete. Kritinis naujienų vertinimas, saugių svetainių atpažinimas, apgaulingos žinutės, partarimai, kaip apsisaugoti. 

Spalio 22 d. 11 val. E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime. Ar esate kada pastebėję, kad kažkada įsigyta prekė „persekioja“ Jus vos tik atsidarote interneto naršyklę? Kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Naudingi ekspertų patarimai Jums!

Spalio 23 d. 11 val. E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. Kaip technologijos susiję su daržu ir sodu? Atsakymą į šį klausimą transliacijos metu pateiks pašnekovai, kurie patars kur ir kaip internete rasti Jums aktualią informaciją daržo / sodo / gėlių auginimo klausimais. Praktiniais patarimais mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus.

Akcija "Atsakingas skaitytojas".

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Konferencijų salėje:

Vlado Šlaito laiškų paroda 

Vaikų literatūros skyriuje:

Spaudinių paroda „Apie tuos, kurie šalia mūsų“ (spalio 4-oji – pasaulinė gyvūnų diena).

Spaudinių paroda „Nieko nėra neįmanoma“ (italų rašytojui Gianni Rodari – 100).

Vartotojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Visa, ko reikia, duoda Jos Didenybė Literatūra“, skirta literatūrologės, habilituotos mokslų daktarės Viktorijos Daujotytės 75-mečiui.

Bibliografijos-kraštotyros skyriuje:

Spaudinių paroda „Lietuvos mokslinės archeologijos pradininkui, istorikui Jonui Puzinui - 115"

Daivos Vilkelytės fotografijų paroda „Moteris ir žirgas"

Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda „Daiktai nuo raštininko stalo"

 

Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešosios bibliotekos struktūriniuose padaliniuose: