Naujų leidinių gausa bibliotekoje

2020 07 11

Baigiantis karantinui, Kultūros ministerija visoms Lietuvos viešosioms bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka už gautas lėšas – 24 604 eurus – įsigijo 2 909 fizinius vienetus įvairių leidinių.

Skaitytojai turės galimybę džiaugtis naujais grožinės ir mokslinės literatūros leidiniais iš didžiųjų šalies leidyklų, tokių kaip „Alma littera“, „Baltos lankos“, „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Vaga“, „Sofoklis“, „Jotema“, „Briedis“,  „Nieko rimto“, „Tikra knyga“, „Vaiga“ ir kt. Gautos lėšos paskirstytos populiariems ir vertingiems lietuvių bei užsienio literatūros kūriniams ir edukaciniams stalo žaidimams įsigyti.

Lietuvių literatūros gausa nustebino savo įvairove: nuo grožinės literatūros iki populiariosios psichologijos. Gauta naujų šiuolaikinių autorių kūrinių, tokių kaip Jurgos Tumasonytės romanas „Remontas“, Vandos Juknaitės pokalbių knyga „Kalbasi susitikę“, Undinės Radzevičiūtės romanas „Grožio ir blogio biblioteka“. Įsigyta vertingų biografinių leidinių: Arno Ališausko parengta pokalbių knyga „Kostas“, Gražinos Baikštytės sudaryta „Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu“. Skaitytojai džiaugiasi galimybe perskaityti Juozo Baltušio dienoraščių trilogiją „Vietoj dienoraščio“.

Didelis dėmesys skirtas ir užsienio literatūros knygoms, kurios jau yra pelniusios žymių apdovanojimų. Pavyzdžiui, skaitytojų populiarumo viršūnėse esanti Heatheros Morris „Aušvico tatuiruotojas“, Michelle’ės Obamos šiltų atsivėrimų kupina knyga „Mano istorija“, Harperės Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“, Romaino Gary „Dangaus šaknys“ ir kt.

Nepamiršti ir mažieji bibliotekos skaitytojai bei paaugliai. Gauta spalvingų leidinių, skirtų patiems mažiausiems lankytojams, įsigyta įdomių, laikui nepavaldžių autorinių knygų: Vytautės Žilinskaitės „Kelionė į Tandadriką“, Selemono Paltanavičiaus „Pažinkime Lietuvos gyvūnus“, ne vieną apdovanojimą pelniusi Monikos Vaicenavičienės „Kas yra upė?“, Modestos Jurgaitytės paveikslėlių knyga „Ypatingas“ ir kt.

Paaugliams skirta nemažai užsienio literatūros vertimų, pavyzdžiui, Gretos Thunberg „Lyg degtų namai“, Francesės Hardinge „Veidas kaip stiklas“, Lois Lowry ciklas „Siuntėjas“.

Nupirkta ir nemažai edukacinių žaidimų. Jaunimas ir mažieji skaitytojai gali pasidžiaugti įvairių vaizduotę lavinančių ir domėtis pasauliu skatinančių stalo žaidimų komplektais – nuo bendrystės ryšį padedančio atrasti „Alias“ iki klasika tapusio „Monopolio“.

Knygos jau pasiekė ne tik viešosios bibliotekos skyrius, bet ir 28 kaimo padalinius. Bibliotekos darbuotojai tiki, kad kiekvienas skaitytojas atras jam tinkamą knygą ir pajus skaitymo džiaugsmą.

Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyrius