Ką daryti, kuomet bibliotekoje nėra galimybės pasiskolinti knygą

2020 03 17

 

Virtualūs būdai skaityti:

Bibliotekos duomenų bazės

Ieškote informacijos muzikos, kultūros temomis, mėgstate biografijas, o gal jus domina teisė – mūsų bibliotekos prenumeruojamos https://www.lnb.lt/atradimai/duomenu-bazes/uzsienio laukia Jūsų.

ibiblioteka.lt

Portale ibiblioteka.lt galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas elektronines knygas. Šiandien čia galite rinktis iš daugiau kaip 2 000 el. knygų.

Užsisakyti el. knygas labai paprasta! Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale ibiblioteka.lt dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys.

Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų bet kur, kur jums patogu. Dėl galimo didelio susidomėjimo ibiblioteka.lt platforma, siūlome vienu metu skaityti vieną knygą, o ją perskaičius virtualiai atlikti jos grąžinimą.

Vyturio“ biblioteka

Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona

Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos

Elektroninės ir audio knygos 5–8 klasių moksleiviams

Ugdymo plėtotės centro platformoje gausu programinės literatūros 5–8 klasėms. Tiek audio, tiek elektroniniu formatu galite skaityti/klausyti knygas: W. Defo „Robinzonas Kruzas“, Šekspyras „Romeo ir Džiuljeta“, K. Boruta „Baltaragio malūnas“ ir kt.

Knygos.lt

Elektroninis knygynas knygos.lt siūlo ir nemokamų el. knygų. Tarp jų  rasite ir programinės literatūros – Šatrijos Raganos „Sename dvare“, J. Tumo–Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“, Donelaičio „Metai“ ir kt.

Apple books

Naudojantys Apple įrenginius (iPhone, iPad, Macbook kompiuterius) elektronines knygas gali parsisiųsti iš ibooks store. Dalis Apple pasiūlos – nemokamos elektroninės knygos. Tarp jų – Šatrijos Raganos „Irkos tragedija“, L. Tolstojaus „Ana Karenina“ (anglų k.), G. Orwell „1984“ (rusų k.) ir kt.

Google Play books

Išmaniųjų įrenginių su Android operacine sistema turėtojams Google Play books siūlo ir nemokamų elektroninių knygų. Jų sąrašą rasite čia.

Project Gutenberg

Skaitantys angliškai (o taip pat prancūziškai, itališkai ir kt. kalbomis) gali džiaugtis Project Gutenberg nemokamų elektroninių knygų kolekcija. Čia rasite gausybę knygų, nuo Homero „Odisėjos“ iki A. Christie Erkiulio Puaro nuotykių.

Spotify

Audioknygos mėgstantiems skaityti anglų kalba. Čia – ir J. Austen „Puikybė ir prietarai“, M. Tveno „Heklberio Fino nuotykiai“, ir F. H. Burnett „Paslaptingasis sodas“.

Instagram stories

Neįtikėtina, tačiau knygas galite skaityti net Instagrame. Niujorko viešosios bibliotekos projektas „Insta Novels“ sukūrė iliustracijas, muziką ir specialių apipavidalinimą tokiems kūriniams kaip L. Carroll „Alisa Stebuklų šalyje“, F. Kafka „Metamorfozė“ ir Č. Dikensas „Kalėdų giesmė“ ir perkėlė juos į Instagram istorijas. Šių knygų (anglų k.) ieškokite skiltyje Highlights.

Skaitantiems lenkų kalba

Nacionalinė Lenkijos biblioteka skaitantiems lenkiškai siūlo virtualų leidinių lobyną. Virtualią biblioteką rasite čia.

Kitos galimybės plėsti akiratį būnant namuose

Ukmergės biblioteka – vaikams

http://www.ukmergesvb.lt/images/Testai/karlsonas.htm

http://www.ukmergesvb.lt/images/Testai/Pepe1.htm

https://www.youtube.com/channel/UC_d_LhpEz-xTaZHqpkf9Dtg

Limis – tai integrali Lietuvos muziejų informacinė sistema, kitaip sakant – muziejus Jūsų namuose.

Nemokamos audioknygos – galimybė klausytis 78 nemokamų audioknygų.

Ebiblioteka – tai Ugdymo plėtotės centro platforma, kurioje rasite nemokamų knygų mokiniams.

LRT pristato: skaityti galima ir ausimis – 20 knygų, tekstų garso įrašų.

Kinofondas – lietuviškų filmų archyvas. Daug filmų galima žiūrėti nemokamai.

Eksponatai, kuriuos verta pamatyti – Lietuvos muziejuose sukaupti ir saugomi vertingi ir įdomūs eksponatai. 

Virtuali paroda „Lietuvos muziejų lobiai“ – Lietuvos muziejai pristato savo reprezentatyviausius eksponatus.

Neakivaizdinis Vilnius – elektroninės žurnalų apie Vilnių versijos. Daug naudingos informacijos apie gimtąjį miestą, jo kultūrinį paveldą, istoriją.

Vaizdo pamokos – nemokamos inovatyvių Lietuvos mokytojų sukurtos vaizdo pamokos.

VilniusGo – tekstai apie kultūrinius, istorinius ir gamtinius Vilniaus miesto objektus.

Pakartot.lt – muzika ir ne tik! Paspaudę nuorodą išgirsite Aido Giniočio skaitomas pasakas, o paieškos sistemoje galite rasti daugybę kitų įdomių audio failų.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos televizija – klasikinės muzikos koncertai jūsų namuose.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras – sekite teatro Facebook paskyrą, kurioje aktualiausios naujienos apie gyvai internetu transliuojamus spektaklius.

Žmonės Cinema namų kino platorma – kino teatras internete (tiesa, už filmo bilietą gali tekti šiek tiek susimokėti).