2017 10 03

Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Spalio 3, 10, 17, 24 ir 31 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai.

Spalio 7 d. 11 val. Komiksų dirbtuvės su Povilu Jankūnu, Justino Žilinsko knygos "Mano Vilnius mano" komiksų kūrėju-iliustratoriumi.

Spalio 12 d. 10 val. rajono bibliotekininkų sueiga.

Spalio 12 d.13 val. susitikimas su rašytoja ir dailininke Lina Žutaute.

Spalio 16 d. 16 val. Gretos Giedrikaitės fotografijų parodos atidarymas.

Spalio 19 d. 16 val. oforto dirbtuvės su Oksana Judakova (vietų skaičius ribotas, reikalinga registracija tel. 8 678 38881).

Spalio 25 d. 16 val. fotografijos dirbtuvės su Arūnu Kulikausku.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:

Mažojoje galerijoje:

 Kristinos Kasmauskienės  tapybos darbų paroda.

Konferencijų salėje:

Iki spalio 15 d. Valų plenero tapybos darbų paroda.

Nuo spalio 16 d. Gretos Giedrikaitės fotografijų paroda.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Dokumentų paroda „Sueiliuotą širdį Lietuvai palikęs“, skirta Jono Mačiulio (Maironio) 155-osioms gimimo metinėms).

Dokumentų paroda „Aš norėjau atvaizduoti milžinų sielą...“, skirta Vinco Krėvės-Mickevičiaus 135-osioms gimimo metinėms.

Vaikų literatūros skyriuje:

Dokumentų paroda  „Niekaip negaliu sustoti piešti, ypač ant popieriaus ir ypač vaikams“ (Linos  Žutautės kūryba vaikams).

2017 07 03

Kviečiame dalyvauti!

Skelbiamas literatūrinės Vlado Šlaito premijos konkursas

Prieškario metais šviesių šio krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“. 1938 m. ši premija buvo paskirta rašytojui Kaziui Borutai už knygą “Mediniai stebuklai”.

Ukmergės rajono Taryba 1999 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. 27 įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus mūsų krašto poeto Vlado Šlaito vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę.

Skaityti daugiau...
2017 07 02

Praeities gyvenimo atspindžiai

Sigita Astikienė

Pasitinkant Vlado Šlaito viešosios bibliotekos jubiliejų, Bibliografijos-kraštotyros skyrius užsimojo surinkti buvusių bibliotekininkų prisiminimus. Jais pasidalijo daugiau kaip trys dešimtys buvusių darbuotojų, dabar jau išėjusių į užtarnautą poilsį.

Bibliotekininkai noriai dalijosi savo prisiminimais. Pasakojimų kalba pateikta neredaguota, stengtasi išsaugoti gyvą tekstų kalbą, nutylėjimus.

Skaityti daugiau...