2018 10 02

Animacijos būrelis

Kiekvieną ketvirtadienį bibliotekoje vyksta NVŠ programos animacijos būrelis 7-14 m.vaikams.

Užsiėmimuose mokomės kurti animacinius filmukus klasikiniu būdu. Naudojame dailės išraiškos priemones: piešimą, tapybą, skulptūrą. Fotografuojame pagal pačių sukurtą scenarijų. Atskirus kadrus jungiame į animacinę programą sukurdami garsą, apipavidaliname pritaikydami užsklandas.

Tai ilgas, smagus ir įvairus procesas, kurio metu įgyjame daug techninių įgudžių, auginame savo kūrybiškumą. Susipažinę su šia animacijos rūšimi, vaikai mokės sukurti nesudėtingą filmuką, projekciją, susitiprins dailės, fotografijos, vaidybos įgudžius, mokės naudotis nuotraukų koregavimo, animacijos programomis.

2018 01 22

Skiautinių edukaciniai užsiėmimai

Edukaciniai skiautinių užsiėmimai vyko kievieną 2018 m. sausio trečiadienį. Mokėmės skiautinių kūrimo pradmenis, susipažinome su skiautinių istorija. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę susikurti individualių kūrinėlių, kurie bus eksponuojami bibliotekoje visą vasario mėnesį.

2017 11 11

Knygrišystės užsiėmimas

Knygų rišimo menas gimė dar prieš atsirandant popieriui. Nuo akmens, molio, papiruso ir pergamento knygų bėgant istorijai pereita prie popierinių knųgų. Kadaise jos buvo prabangiai rišamos ir puošiamos, demonstravo visuomenės statusą. Apie tai dalinosi knygrišys ir knygų restauratorius Rimas Supranavičius. Kiekvienas turėjome išmokti pasigaminti knygelę archyviniu rišimo būdu. Paskui viršelį puošėmė spaudų kopijomis, pagamintomis remiantis LDK knygų spaudų pavyzdžiais. Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų".  

2017 11 06

Cianotipijos dirbtuvės

Cianotipijos užsiėmimą vedė fotografas Regimantas Meilutis. Šių mokymų metu sužinojome apie šviesos galią reaguojant su specialiomis cheminėmis medžiagomis. To pasekoje gimė nuostabūs nuotaikingi kūriniai. Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų". 

2017 10 28

Animacijos dirbtuvės

Šios žaismingos dibtuvėlės vyko su animacijos pradininku Lietuvoje - Ilja Berznicku. Animacija - ilgai trunkanti meninė veikla, kuriai vienu metu reikia daug sugebėjimų: piešimo, režisūros, vaidybos, fotografijos, scenografijos bei kompiuterio įgūdžių. Tačiau tai be galo įdomu, paslaptinga ir tai traukia ir vaikus ir suaugusiuosius. Užsiėmimo metu kūrėme paprastą sustabdyto kadro animaciją Helowyno tema.

Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų".