Moksleiviai kviečiami į savaitgalio mokyklą


Praeitą šeštadienį Ukmergėje moksleivius į Talentų kalvės pirmą pamoką pakvietė Algirdas Karalius. Susirinkusieji moksleiviai su tėveliais sužinojo, kaip būti sėkmingu ir, siekiant išvengti klaidų, mokymąsi apversti „aukštyn kojom“. Kiekvienas įsivertino savo kūrybinį potencialą bei gebėjimą įsiminti. Tai buvo pirmasis susitikimas, o spalio mėnesį visi kviečiami į inovatyvią ir vienintelę Lietuvoje tokią mokyklą, kurioje:
vaikai mokysis pakeisti mąstymą ir mokysis kaip mokytis;
lavins atmintį ir gebėjimą įsiminti informaciją;
išmoks greitai skaityti ir konspektuoti, išskiriant pagrindinę informaciją.
Užsiėmimų metu bus lavinama: protingas skaitymas, greitas algoritminis mąstymas, vizualinis protas, emocinė kompetencija.
Metų bėgyje bus ugdomi bendrieji gebėjimai, mokomi tiksliniai dalykai (kalbos, matematika, muzika, dailė/menas ir kt.).

Kviečiame visus nuo 12 metų moksleivius ir studentus atrasti savo talentus ir tobulinti savo gebėjimus. Užsiėmimai mokami - informaciją apie mokestį ir registraciją rasite:
www.kolibriometodas.lt/talentai
Registracija vyks iki spalio 1 d.
Papildoma informacija el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel. Nr. 865653117 (po 17 val.)

2019-10-01

Rugsėjo mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 10, 17, 24 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai Ukmergės kraštotyros muziejuje (Kęstučio a. 5, Ukmergė).

Rugsėjo 19, 24, 26 d. 16 val. Vaikų literatūros skyriuje LEGO robotų konstravimo ir programavimo užsiėmimai (informacija tel. 8 659 34831).

Rugsėjo 19, 26 d. 16 val. Vaikų literatūros skyriuje vaikų saviraiškos studijos „Keberiokšt“ užsiėmimai (informacija tel. 8 659 34831).

Rugsėjo 27 d. 12 val. Dainavos bibliotekoje literatūtrinis vidudienis „Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“, skirtas lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto metams ir Dainavos bibliotekos 50-mečiui paminėti.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Ieškodamas laimės kitiems – neblėstančią atmintį pelnė“, skirta  rašytojo, spaudos darbuotojo, literatūros istoriko, kritiko, visuomenės veikėjo, pedagogo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 150 - osioms gimimo metinėms.

Vaikų literatūros skyriuje:

Dokumentų paroda "Mokyklos pasaulis vaikų ir paauglių literatūroje".

Ukmergės miesto literatūrinės premijos istorija

Šiemet minimas dvidešimties metų jubiliejus, kai nuo 1999-ųjų metų Ukmergėje yra teikiama literatūrinė Vlado Šlaito premija. Per šį dvidešimtmetį premija buvo įteikta ir iš Ukmergės krašto kilusiems, ir kitų regionų bei kitose šalyse gyvenantiems kūrėjams. Vis tik premijos priešistorė daug senesnė – Ukmergės literatūrinė premija, skirta apdovanoti geriausio literatūros kūrinio autorių, šio krašto šviesuolių iniciatyva buvo įsteigta dar 1937 metais.

Skaityti daugiau...

Konkursas „Atsakingas skaitytojas“ kviečia rūšiuoti elektronikos atliekas ir papildyti bibliotekos lentynas naujomis knygomis

Daugelis mūsų šalies gyventojų galėtų patvirtinti, kad būtent bibliotekos erdvėje išgirdo žinią apie socialinę atsakomybę prieš gamtą ir žmones, rūšiuojant atliekas. Bibliotekos tapo svarbių renginių, raginančių atsakingai tvarkyti elektronikos atliekas, dalyvėmis bei iniciatorėmis.

Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija, ir šiemet organizuoja aplinkosauginį projektą „Atsakingas skaitytojas“. Penktus metus vykstančio konkurso metu  bibliotekos yra kviečiamos skatinti savo lankytojus prisijungti prie elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijos. Ji truks iki pat metų pabaigos. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai galės atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Išvežtų iš gyventojų namų elektronikos atliekų kiekiai bus sumuojami su bibliotekose surinktu bendru elektronikos atliekų ir baterijų kiekiu. Atsižvelgiant į bibliotekų poreikį, EPA pasirūpins atliekų išvežimu ir saugiu jų sutvarkymu.

Šiemet net keturios bibliotekos, kurių iniciatyva bus surinkta daugiausiai elektroninės technikos atliekų, galės savo skaitytojus pradžiuginti jų pačių išsirinktu 500 eurų vertės knygų krepšeliu, kurį dovanos EPA.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka jau ketverius metus iš eilės dalyvauja šiame konkurse ir ne kartą yra laimėjusi puikių prizų, kuriais gali džiaugtis bibliotekos lankytojai. Biblioteka ir šiemet kviečia gyventojus aktyviai registruotis stambių elektronikos atliekų išvežimui tel. 8 659 34756.

naujas