2020 08 26

Kūnai

Akvilė Kavaliauskaitė

 Akvilė Kavaliauskaitė pristato dvylikos novelių rinktinę „Kūnai“. Tai originalūs, šiek tiek melancholiški, šiek tiek ironiški tekstai apie žmones ir jų jausmus. Autorė teigia, kad kai kurias noveles įkvėpė realūs, gyvenime sutikti asmenys.

Skaityti daugiau...
2020 08 26

Geležiniai gyvatės kiaušiniai

Saulius Šaltenis

"Ar įmanoma kitaip, naujai papasakoti apie žvarbų laisvės skersvėjį? Apie idealią meilę? Jei rašytojas sumano kažką netikėta – taip. Saulius Šaltenis lūžio ir sumaišties metą regi ne dalyvio, bet stebėtojo akimis. Į prosenelio Antonio gimtinę grįžusi Jaelė Gvadelupė sužeidžiama ne tik kulkomis. Iš geležinių gyvatės kiaušinių išsiritę agresija, prievarta, godulys ją stulbina, bet mergina stebėtinai atspari.

Skaityti daugiau...
2020 08 26

Emilijos dienoraštis. 1942–2015 m. vienos epochos liudijimas

„Emilijos dienoraštis“ – autentiškas mokytojos dienoraštis, tik autorė niekada neįsivaizdavo, kad jis bus išspausdintas. Viskas prasideda 1942 metais, kai septyniolikmetė pradeda naujus mokslo metus Biržų gimnazijoje. Tikrovė negailestinga: išeina į karą klasiokai, artėja frontas, aplinkui sprogimai, baimė ir nerimas dėl ateities.

Skaityti daugiau...
2020 08 26

Sūpavimas. Beveik dienoraščiai

Gintaras Bleizgys

Naująjį autoriaus kūrinį „Sūpavimas“ galima pavadinti beveik dienoraščiais. Atviros išpažintys, netikėti atsivėrimai, asmeninio gyvenimo detalės čia pinasi su socialinių, politinių ir kultūrinių įvykių apmąstymais. Buitiniai nutikimai virsta giliomis filosofinėmis įžvalgomis.

Skaityti daugiau...
2020 08 26

Grožio ir blogio biblioteka

Undinė Radzevičiūtė

„Grožio ir blogio biblioteka“ yra jau septintasis Europos Sąjungos premijos laureatės Undinės Radzevičiūtės literatūrinis kūrinys.

Skaityti daugiau...