Baltasis liūtas

2018 12 29

Michael Morpurgo. - Vilnius : Alma littera, 2018. - 124, [4] p. : iliustr.

Maiklas – internato mokinys, kuriam įgriso mokyklos taisyklės. Vieną dieną jis nusprendžia pabėgti. Keliaudamas berniukas netikėtai atsiduria senos našlės namuose. Ji jam papasakoja nepaprastą istoriją apie netoliese stovintį įspūdingą monumentą - visagalį žvėrių karalių liūtą, o praūžus tropinei audrai ant jo įsitaiso begalės spalvingų drugelių. Iš senosios moters Maiklas sužino, kad jis – ne pirmasis, nusprendęs pabėgti iš internato. Beveik prieš šimtą metų tą patį padaryti sugalvojo ir kitas jo amžiaus berniukas Bertis...

Kai gyveni Afrikoje, matai šimtus nuostabiausių laukinių gyvūnų, daugelis jų panašūs. Štai visi liūtai – smėlio spalvos, o zebrai dryžuoti. Tačiau vienas iš laukinių gyvūnų išskirtinis – tai baltos spalvos liūto jauniklis, kuris neturėjo nė menkiausios galimybės savarankiškai išgyventi laukinėje gamtoje. Vos tik pamatęs šį neeilinį žvėrį Bertis supranta, jog turi juo pasirūpinti ir priimti į savo namus.
Tačiau vieną dieną Bertis priverstas išvykti į internatą. Skaudančia širdimi jis atsisveikina su savo bičiuliu, kuris parduodamas cirkui. Išvykdamas berniukas prisiekia, kad vieną dieną bet kokia kaina sugrįš pas liūtą ir jie vėl bus drauge.