„Eikš, pažaiskime žodžiu!“

2020 03 06

Vasario 26 dieną viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus komanda svečiavosi „Ryto“ specialiojoje mokykloje. Čia vyko netradicinė pamoka, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Bibliotekininkės šiai dienai parengė žaidimą – protų mūšį. Dalyviams teko atsakyti į klausimus apie gimtąją kalbą, spręsti gramatikos ir matematikos (!) rebusus, iš raidžių sudaryti žodžius, taisyti klaidingai parašytus sakinius, atspėti mįsles ir net sukurti eilėraštį. Visi žaidimo dalyviai pasirodė puikiai – neliko nė vieno neatsakyto klausimo ar neišspręstos užduoties. Lietuvių kalbos mokytoja vaikų žinias įvertino 10 su pliusu.

Vasario 27 dieną bibliotekoje lankėsi lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Paukštelių“ grupės vaikai. Šįkart bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Eikš, pažaiskime  žodžiu!“ Vaikai išbandė Kakės Makės raidžių loto, abėcėlės žaidimą, klausėsi eilėraščių apie raides, atliko įvairias užduotėlės su interaktyviuoju stalu, o kūrybinėse dirbtuvėlėse iš plastilino lipdė savo vardo raides.

Ramutė Skučaitė

„Tai žaidžiu žaidžiu žaidžiu!

Kuo gi? – Paprastu žodžiu.

Su žodžiu gražiai draugauju –

Tai rimtai, tai pajuokauju...

Ir tave labai kviečiu:

Eikš, pažaiskime ŽODŽIU!“

 

Vaikų literatūros skyriaus informacija.

Danutės Žironienės nuotraukos.