Biblioteka dalyvauja SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖJE

2020 02 17

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2020-aisiais metais minima vasario 11 d. (antradienį).

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus saviraiškos būrelio „Keberiokšt“ nariai su dideliu susidomėjimu pažiūrėjo Childfocus vaizdo klipą „Pačiupk bananą!“ (Grab the banana), kuris moko mažuosius būti budriems ir atsargiems žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Edukacinės „Apuoko pamokėlės“ metu vaikai, pasidaliję Kiškio, Lapės ir Apuoko vaidmenimis, sprendė įvairias užduotis apie saugų internetą. Praktinė užduotis – „Pranuko anketa“ padėjo suprasti ir išsiaiškinti, kas yra asmens duomenys, kodėl jų negalima skelbti internete, kurie duomenys nėra laikomi privačiais ir kuriais galima dalintis.

Visi tos dienos lankytojai taip pat turėjo galimybę pasitikrinti savo saugaus interneto žinias, spręsdami vadinamojo interneto surferio (naršytojo) testą ir interaktyvų testą „Ar tikrai internete esi saugus?“ bei atsakinėdami į bibliotekos savanorių Ievos ir Urtės parengtos „Kahoot!“ viktorinos „Saugesnio interneto savaitė“ klausimus.

Vaikų literatūros skyriaus informacija.

Ritos Chmieliauskienės nuotraukos.