Svečiuose – rašytojas iš paslaptingosios Islandijos

2019 11 16
Lapkričio 15 d. Ukmergėje viešėjo islandų rašytojas ir aktorius, populiarus TV ir radijo laidų vedėjas Evaras Turas Benediktssonas. 
 
 
Evaras Turas yra 20 knygų autorius, pelnęs daugybę apdovanojimų Islandijoje ir užsienyje. Autorius yra dukart nominuotas Islandijos literatūros premijai už kūrybą vaikams ir jaunimui, 2016 m. tapo tarptautinio konkurso DeBary Outstanding Children’s Book Awards finalininku, yra pelnęs prestižinę The Bookseller‘s premiją, už savo TV laidas jis yra gavęs net keturis Edda apdovanojimus. 2017 m. Evaras Turas buvo nominuotas prestižinei ALMA premijai už skaitymo skatinimą. Tais pačiais metais jis tapo vienu iš 39 geriausių jaunųjų vaikų ir jaunimo rašytojų Europoje. 
 
Svečias lankėsi Užupio pagrindinėje mokykloje, kur bendravo su šeštokais. Vaikai išgirdo įdomų pasakojimą apie Islandiją, neįtikėtiną istoriją apie rašytojo senelį, knygų rašymą ir įvairiausias mitines būtybes iš Šiaurės. Rašytojas pristatė savo knygas (kurių vertimų į lietuvių kalbą kol kas dar nėra), atsakė į vaikų klausimus, paskaitė ištrauką islandų kalba ir mokyklos bibliotekai padovanojo savo knygų.
 
Šis susitikimas – tai Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje dovana Ukmergės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai ir filialams už aktyvų dalyvavimą kasmetinėje Šiaurės šalių literatūros savaitėje.
 
Jolantos Žvirblytės nuotraukos. 
 
Vaikų literatūros skyriaus informacija.