Bibliotekoje – literatūrinis protų mūšis

2019 10 28
Spalio 25 dieną iš pat ryto bibliotekoje šurmuliavo Dukstynos pagrindinės mokyklos šeštokai. Čia vyko literatūrinis protmūšis, kurį parengė ir skaitytojams dovanojo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas. 
 

Keturių turų žaidime varžėsi keturios komandos. Kiekvienas turas – tai atskira tema su dešimt klausimų iš lietuvių ir užsienio vaikų literatūros. Dalyviams teko atsakyti į įdomius ir netikėtus klausimų apie knygas ir jų autorius, literatūrinius herojus ir literatūrines vietas, išspręsti keletą loginių literatūrinių užduočių. Žaidimą šmaikščiai vedė aktorius Šarūnas Gedvilas, jam talkino nacionalinės bibliotekos Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė bei Kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė Rūta Lazauskaitė. 
 
Daugiausia taškų surinko ir pirmąją vietą laimėjo berniukų komanda „Tas“, antrąją – „Penktadieniukės“, trečiąją vietą pasidalino dvi komandos – „Propaganda“ ir „Moksliukės“. Visi žaidimo dalyviai apdovanoti saldžiais prizais, o nugalėtojų komandai atiteko ir puikių knygų rinkinys. 
 
Ačiū svečiams už įdomų renginį! Ačiū 6c klasei ir jų lietuvių kalbos mokytojai Mildai Usavičienei už šaunų pasirodymą!
 
Vaikų literatūros skyriaus informacija.
 
Jolantos Žvirblytės nuotraukos.