Tėčiai skaito vaikams

2019 06 05

Jolanta Žvirblytė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Gegužės 30 dieną visoje Lietuvoje į bibliotekas skubėjo ne tik vaikai, bet ir jų tėčiai. Čia vyko Skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“, kuria siekiama netradiciškai paminėti Tėčio dieną ir pabrėžti tėvystės svarbą vaikų auklėjimui.

Akcijos organizatorių – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos – pranešime rašoma, kad „knygos skaitymas kartu su vaiku ne tik skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, gerina pasirengimo mokyklai įgūdžius, bet ir kuria glaudžius tarpusavio santykius. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja tėvystės įgūdžiai ir į gerąją pusę keičiasi vaikų elgesys. Vis dėlto įprasta, kad į šią kasdienę ugdomąją veiklą labiau įsitraukusios mamos – 2015 m. Didžiojoje Britanijoje skaitymo skatinimo organizacijos „Booktrust“ atliktas tyrimas atskleidė, kad jos vaikams skaito net 50 proc. dažniau nei tėčiai. Tikriausiai metas keisti situaciją? Tėčiai, skaitykite savo vaikams, nes skaitymas suartina!“.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ta proga svečiavosi poetas ir tėtis Vainius Bakas. Jis skaitė smagią Linos Žutautės istoriją apie Kakės Makės ir Supertėčio dieną bei linksmą pasakojimą apie mažąjį Lokiuką ir jo tėtį, kurie tiki, kad apkabinimas – stebuklingas dalykas, galintis pakelti ūpą (P. Wechterowicz ir E. Dziubak „Apkabink mane“ knyga). O šių istorijų klausėsi poeto sūnus Kristijonas ir jo draugai iš lopšelio-darželio „Eglutė“. Tėtis Vainius perskaitė ne tik šias istorijas, bet ir savo kūrybos eilėraščių iš greit pasirodysiančios knygelės, grojo gitara ir atliko savo kūrybos dainelių. Po smagių skaitymų kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai gamino sveikinimo atvirukus tėčiams.

Kristinos Darulienės nuotraukos.