„Skaitmeninė savaitė 2019“

2019 04 02

Danutė Žironienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Paskutinę kovo savaitę Vaikų literatūros skyriuje šurmuliavo jaunieji bibliotekos lankytojai – kasmetinės akcijos „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“) dalyviai.

Ši visoje Europoje vykstanti akcija skatina naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Šių metų savaitės tema Lietuvoje – skaitmeninės technologijos ugdymui.

Vaikų literatūros skyriuje vyko įvairios veiklos ir renginiai. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė viktorina „Saugus internetas“, į kurios klausimus dalyviai atsakinėjo naudodami interaktyvią programėlę „Kahoot“ ir išmaniuosius telefonus bei planšetes. Ši viktorina iš dalyvių pareikalavo ne tik žinių, bet ir greitos reakcijos, kadangi vienam klausimui atsakyti buvo skirta 20 sekundžių. Bet dalyviams taip patiko atsakinėti, kad bibliotekininkėms teko dar kartą galvoti klausimus ir žaidimą pakartoti kitą dieną. Šią savaitę bibliotekoje apsilankė ir bičiuliai iš „Ryto“ specialiosios mokyklos, čia praleidę dieną be pamokų. Vaikai konstravo ir programavo LEGO Educations WeDo rinkiniu: sukūrė važinėjantį robotuką, boružėlę, kuri skleidžia garsus ir keičia spalvas bei malūnėlį, sukantį sparnus. Dar vieną unikalų darbą – saulės energijos jėgainę – iš konstruktoriaus „Fischer Technik“ detalių „pastatė“ mažųjų skaitytojų Ūlos ir Patricijos senelis, auksinių rankų meistras Raimundas. Ir nuo šiol Vaikų literatūros skyriuje, vos tik saulutė nusišypso, sukasi ir sukasi mažas generatorius...

Visi savaitės dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – specialiais kalendoriais „Aš dalyvauju!“. Akcija „Skaitmeninė savaitė“ lankytojams suteikė galimybę papildyti savo žinių bagažą ir dalyvauti įdomiose veiklose.

Jolantos Žvirblytės nuotraukos.