Apie gražius žodžius ir Laimę

2018 04 10

Balandžio 4 dieną bibliotekos Lapė Laimė svečiavosi lopšelyje-darželyje „Žiogelis“. Čia vyko kalbos šventė „Juodos avytės vaikystės pievoje“.

Šventei mažieji ruošėsi iš anksto: mokėsi eilėraščių, dainelių, greitakalbių, rinko gražius žodžius, pasakymus ir, žinoma, skaitė bibliotekos knygeles.

Lapės draugė kiaulytė Teodora iš Claudia Fries knygelės „Atsikrausto kiaulė!“ vienoje pasakiškoje kelionėje rado stebuklingų sėklų, iš kurių išauga ne augalai, bet žodžiai. Šių sėklų Teodora padovanojo Lapei – gražūs žodžiai, kuriuos girdime ir tariame suteikia Laimės kiekvienam. Į šventę atpėdinęs Vilkas darželio kieme rado „Negražių žodžių šiukšliadėžę“ ir sumanė visus tuos žodžius garsiai perskaityti. Bet Lapė užprotestavo, mat išgirdusi nors vieną negražų žodelį, ji jausis nelaiminga visus metus. Kiaulytė Teodora ir vaikai pasiūlė Vilkui pasimokyti gražių ir gerų dalykų: žaidimų, dainelių, eilėraščių, skaičiuočių – parodė išties puikią programą. Lapė Laimė Vilkui padovanojo knygų, kurias jis galės skaityti kartu su vaikais. Vilkas tądien labai daug ko išmoko ir ateity taps tikrai išsilavinusiu (bibliotekoje susiraskite Bloom Becky ir Pascal Biet knygelę „Išsilavinęs vilkas“ – tai mūsų Vilko istorija). O visus negražius žodžius vaikai su auklėtojomis sudegino darželio kieme (žinoma, laikydamiesi priešgaisrinės apsaugos taisyklių).

O koks žodis jums gražiausias?

Vaikų literatūros skyriaus informacija.

Ritos Chmieliauskienės nuotraukos.