Bibliotekos sienas papuošė jaunosios menininkės darbai

2018 01 26

Karolinai Banionytei tik trylika ir tai pirmoji jos autorinė paroda. Eksponuojama, tiesa, nedaug kūrinėlių, tačiau tik dėl to, kad nebuvo daug erdvės eksponavimui, o piešia ir tapo ji išties nemažai. Per vasaros atostogas, kai lieka daugiau laiko, ji nepaleidžia pieštukų ir popieriaus iš rankų, todėl tėtis jai sumeistravo tokius rėmus, kur lengvai gali keisti piešinius pats. Tai pastele, pieštuku, guašu, akrilu  atlikti darbai. Džiugu, kad jaunoji autorė pati susikuria idėjas (nuo komponavimo iki techninio atlikimo), ji net labai atsargiai priima kažkieno patarimus. Dažnai tai būna asmenybės bruožas...

Būdama pirmokė Karolina keletą mėnesių lankė Ukmergės meno mokyklą, dabar antrus metus dailės mokosi Ukmergės meno studijoje „Spalvų sodas“. Kurti ji visuomet ateina pasiruošus ir su sava išnešiota idėja. Ją tiesiog belieka įgyvendinti. Kartais, ji stebi menininkus virtualioje erdvėje, iš jų mokosi.

Pagirtina ir ypač džiugu, jog jaunoji karta autoritetų ieško ne tik šalia esančioje aplinkoje, tačiau stebi platų pasaulį ir technologijų dėka gali daug išmokti ir turėti tikslų savarankiškai.

Biblioteka ypač džiaugiasi naujais talentais ir tikisi, jog po pastato renovacijos bus puikios erdvės jaunimui, kuriose bus galima organizuoti ne vieną gražią parodą ir padėti užaugti jauniems kūrėjams.

Parengė Kristina Darulienė vyr. bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai.