Lapė į namus – laimė į namus!

2018 01 16

Sausio 11 dieną viešojoje bibliotekoje viešėjo lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Aušra Daneliene. Čia vyko kūrybinių skaitymų valanda.

Susipažinę su biblioteka, peržiūrėję glėbį knygelių, vaikai klausėsi pasakos. Bibliotekininkė Rita skaitė rašytojos Evelinos Daciūtės ir dailininkės Aušros Kiudulaitės istoriją „Laimė yra lapė“. Tai pasakojimas apie draugystę. Kartą viename dideliame mieste gyveno berniukas. Jis turėjo tėtį, mamą ir namelį medyje. Vieną dieną Povilo gyvenime atsirado Lapė. O kai tavo gyvenime atsiranda Lapė – lauk visko. Knyga „Laimė yra lapė“ skirta 5-10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

Skaitymo metu į biblioteką netikėtai užsuko Lapė. Ne ta, kuri gyvena miške, toji – iš knygos. Užsuko trumpam – paplepėti apie laimę, bet pasiliko ir mažuosius išmokė iš spalvoto popieriaus pasidaryti savo lapę, nešančią laimę. Sekėsi puikiai. Visi išėjo mažumėlę laimingesni, nei atėjo.

„Lapė yra laimė“ jau pelnė gražiausios 2016 metų knygos vaikams apdovanojimą, ši knyga – viena iš penkių pretendenčių į „Metų knygos vaikams“ titulą. Būkit laimingi ir nepamirškite balsuoti už labiausiai patikusią knygą.

Vaikų literatūros skyriaus informacija.

Kristinos Darulienės nuotraukos.