100 – mečio programavimo valanda Ukmergėje

2017 11 28
Danutė Žironienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos 
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė 
 
Lapkričio 25 d. bit&Byte kūrybinių technologijų akademija ir Lietuvos „Šimtmečio programavimo valanda“ kvietė Lietuvos bibliotekas ir mokyklas prisijungti prie tarptautinės „Programavimo valandos" (Hour Of Code). „Šimtmečio programavimo valanda” - tai integruota virtuali Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka 6-14 metų vaikams, kurie Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu sprendė modernios Lietuvos istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų. 
 
 
Šeštadienio rytą Dukstynos ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų moksleiviai, nešini kompiuteriais, planšetėmis, skubėjo į Informacijos skyrių švęsti „Šimtmečio programavimo valandos“. Jaunieji programuotojai turėjo įveikti dešimt užduočių, kurios buvo sukurtos specialiai Lietuvai, lietuvių kalba ir kvietė pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus.
  
Dėliodami kodų blokelius ir juos sujungdami tam tikra tvarka, vaikai turėjo  įvykdyti užduotis ir atrasti teisingus atsakymus. Įdomiausios užduotys jauniesiems kūrėjams buvo atkurti istorinį Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, atrasti ir sudėlioti svarbius Valdo Adamkaus laimėjimus, suprogramuoti tautinio šokio interpretaciją, padėti Rūtai pakartoti jos olimpinį rekordą. Sunkiausiai įveikiama užduotis: kaip padėti istorikui Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą?
 
Atlikus visas devynias užduotis ir išsirinkus ryškiausius bei smagiausius šimtmečio herojus, kiekvienas dalyvis  turėjo unikalią galimybę sukurti ir atsispausdinti nuosavą „Šimtmečio programavimo valandos“ plakatą. Greičiausiai iš visų pamokos dalyvių užduotis įveikė Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lankytojai Jonas Bandzevičius (Dukstynos pagrindinė mokykla) ir Danielė Kuosaitė (Senamiesčio pagrindinė mokykla).
                      
Kiekvienas renginio jaunasis kūrėjas buvo apdovanotas atminimo dovanėlėmis, kurios primins „100-mečio programavimo valandą“.
 
Sigitos Astikienės nuotraukos.