Antrokai ieškojo piratų lobio

2017 11 20
Jolanta Žvirblytė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos 
Vaikų literatūros skyriaus vedėja 
 
Kasmet daugelyje bibliotekų sutartą dieną vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis tų pačių istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja.
 
 
Šių metų tema – Šiaurės salos. Salos yra populiarus motyvas Šiaurės šalių literatūroje. Patys jauniausi savaitės dalyviai klausėsi ištraukos iš suomių rašytojo ir dailininko Mauri Kunno knygos „Lobių sala“. Tai nuotaikingas garsios Roberto Luiso Stivensono istorijos apie jūrų piratus perpasakojimas. Knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. 
 
Ta proga lapkričio 13 d. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Jolanta svečiavosi Užupio pagrindinės mokykloje, 2b klasėje. Suradę žemėlapyje Šiaurės ir Baltijos šalis, išklausę ištrauką, vaikai iš popieriaus lankstė piratiškas kepures. Po kūrybinio darbo jų laukė staigmena – viešnia įteikė antrokams žemėlapį ir jie iškeliavo ieškoti mokykloje paslėpto piratų lobio. Vaikams teko surasti teisingą paieškos kryptį, skaičiuoti žingsnius ir laiptus, patikrinti ne vieną klasę, pertraukti šeštokų anglų kalbos pamoką ir net užsukti į mokyklos direktoriaus pavaduotojo kabinetą, kol žemėlapis „atvedė“ į „Lobių salą“ – mokytojų kambarį, kur po palme buvo paslėpta piratų skrynia. Laikas pralėkė nejučia: buvo įdomu klausytis nuotaikingos šiaurietiškos istorijos, linksma klaidžioti po mokyklą su draugais ir, žinoma, smagu draugiškai pasidalyti surastą piratų lobį. 
 
Ritos Chmieliauskienės nuotraukos.