2016 09 26

Vlado Šlaito skaitymai

Rugsėjo 27 dieną minime kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito 96-ąsias gimimo metines. Šia proga penktadienį, rugsėjo 30 dieną, jaunieji Aukštaitijos regiono skaitovai renkasi į Vlado Šlaito skaitymų baigiamąjį renginį Antano Smetonos gimnazijoje. Šventė tęsis Žemaitkiemyje: renginio dalyviai aplankys poeto gimtąją sodybą, seniūnijos salėje klausysis literatūrologo Vainiaus Bako įžvalgų apie Vlado Šlaito asmenybę ir kūrybą, skaitys jo eiles, bus apdovanoti literatūrinio konkurso nugalėtojai.

Autobusas į Žemaitkiemį iš Viešosios bibliotekos kiemo išvyksta 14 valandą (kelionė nemokama).

2016 09 23

Apie vaikystę, prabėgusią tremtyje

Rugsėjo 30 dieną, penktadienį, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rengiamas Stanislovo Abromavičiaus atsiminimų knygos „Tremties vaikai“ (antroji knyga) iš serijos apie mažuosius 1941-1952 metų tremtinius pristatymas.

Dalyvaus knygos autorius, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, LPKTS tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Renginio metu Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ projekto „Misija Sibiras 2016“ dalyviai pristatys vienuoliktąją ekspediciją į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, kurios metu tvarkė lietuviškas kapines, aplankė Sibire gyvenančius lietuvius.

Koncertuos Kultūros centro mišrus choras „Tremtinys“ (vadovė Julė Juodienė).

Pradžia 15 valandą.

2016 09 21

Auksinis protas vėl Ukmergėje!

AUKSINIS PROTAS

Sezono atidarymo žaidimas vyks rugsėjo 20 dieną. Tai bus neįskaitinis žaidimas, todėl kai kurios komandos gali dar nežaisti. Įskaitos pradžia – rugsėjo 27 dieną. Taip žaisime kiekvieną antradienį, 18.30 val., iki pat gruodžio 6 dienos. vienas iš antradienių bus lapkričio 1 diena. Žaidimas tądien Ukmergėje nevyks. Jūsų laukia vienuolika žaidimų, iš kurių dešimt bus įskaitiniai ir vienas neįskaitinis.

Numatoma finalo data – gruodžio 10 diena (šeštadienis). 
Kiekviename žaidime Jūsų lauks po 64 klausimus, gera atmosfera ir naujos žinios. Taip pat tęsime ir kelialapių į TV žaidimus dalybas – kiekviename žaidime mes pralošime po penkis kvietimus. Žaidimų Ukmergėje rėmėjas - Apetito Pizza!
Registracijos anketa čia: 
https://www.auksinisprotas.lt/protmusio-registracija-auksinisprotas/

2016 09 01

Įvertinkite atnaujintą interneto svetainę „Vilnijos vartai“

2016 m. vasarą pradėjo veikti atnaujinta ir patobulinta kraštotyros informacijos svetainė „Vilnijos vartai“ (http://www.vilnijosvartai.lt). Kviečiame apsilankyti ir įvertinti jos turinį bei naujas galimybes. Atsakydami į internetinės anketos klausimus http://www.vilnijosvartai.lt/apklausa/ Jūs prisidėsite prie tolimesnio svetainės tobulinimo.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

„Vilnijos vartų“ organizatoriai

2015 12 23

Kultūros ministerijos premija – Lėno bibliotekininkei

Gruodžio 16 dieną į Kultūros ministerijos Baltąją salę rinkosi žinomi Lietuvos rašytojai, kompozitoriai, dailininkai, aktoriai, fotomenininkai, gėlėmis nešini jų kolegos ir bičiuliai. Čia šią dieną nusipelniusiems šalies menininkams, kultūros darbuotojams, etninės kultūros puoselėtojams įteiktos Kultūros ministerijos premijos.  Tarp 20-ties apdovanotųjų – Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Lėno kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Daiva Misiukienė. Premija jai įteikta už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus.

Skaityti daugiau...