2017 11 20

Premijos laureatas – Benediktas Januševičius

Įvyko Ukmergės rajono savivaldybės literatūrinės Vlado Šlaito premijos skyrimo komisijos posėdis, kuriame apsvarstytos premijai pristatytos paraiškos ir kūriniai.

2017 metų premijai buvo pasiūlytos šios knygos: Margaritos Adomavičienės  eilėraščių rinkinys „Vartome albumą“, Aldonos Dudonytės – Širvinskienės impresijų knyga „Minčių voratinkliai“, Benedikto Januševičiaus poezijos rinkinys „Žodžiai“ ir Viktoro Rudžiansko lyrikos knyga „Vienas“.

Komisijos nariai – Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, literatūros kritikai Petras Bražėnas ir Vainius Bakas pristatė Rašytojų sąjungos kandidatą premijai – poetą Benediktą Januševičių ir aštuntąją jo poezijos knygą „Žodžiai“. Dėl šios knygos bei V. Rudžiansko lyrikos rinkinio ir buvo daugiausia diskutuojama posėdžio metu. Balsų dauguma devynioliktuoju literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatu pripažintas vilnietis poetas Benediktas Januševičius.

Premijos teikimo iškilmės vyks lapkričio 29 dieną 15 valandą Kraštotyros muziejaus kolonų salėje. Dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, laureato kolegos ir bičiuliai, rajono literatai, kiti svečiai.

Koncertuos Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus romantinių dainų grupė „Svaja“, vadovaujama Kazimiero Piestinio.

                                                  Maloniai kviečiame dalyvauti!

2017 11 09

Bibliotekos kiemas virsta sąvartynu

Prasidėjus Viešosios bibliotekos pastato renovacijai, buvo rengiamos talkos seniems baldams, kitam balastui išnešti, išvalyti patalpas. Baldų lūženos, kitos atliekos buvo tvarkingai kraunamos šalia bibliotekos šiukšlių konteinerių. Kitoje kiemo pusėje savo statybines atliekas krovė remonto darbus atliekantys vyrai.

Vieną dieną į talką buvo pasitelktas didžiulis UAB „Ekonovus“ konteineris, šiukšlės išvežtos, tačiau to neužteko – palei pastato sieną liko dar šiokia tokia krūvelė senų lentynų ir kėdžių, kurią bibliotekininkai ketino išvežti sulaukę tuščio konteinerio. Bet nespėjo išaušti rytas, ir į „lenininę“ talką pakilo aplinkinių namų gyventojai. Pamatę prie bibliotekos konteinerių krūvelę šiukšlių, jie ėmė vilkti čia savo šlamštą: senus buities rakandus, maišus su įvairiausiomis atliekomis, žalienas, nebereikalingas namų duris, čiužinius... Jei ko čia dar ir nerasi, tai tik senų padangų ir panaudotų kapų žvakių, tačiau kas žino, kad po nakties kas nors neatbogins sugedusio šaldytuvo, dulkių siurblio ar išaugtos vaikiškos lovytės. Čia juk ne savo kiemo konteineris, čia juk viešoji biblioteka, vadinasi – visų ir niekieno?

Skaityti daugiau...
2017 11 06

Pasikeitė Viešosios bibliotekos telefonų numeriai

Skaitytojų aptarnavimo skyrius

 Tel.: 8 659 34830

Bibliografijos-kraštotyros skyrius

 Tel.: 8 659 34756

Informacijos skyrius

 Tel.: 8 659 34736

Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyrius

 Tel.: 8 659 34752

Vaikų literatūros skyrius

 Tel.: 8 659 34831

Buhalterija

Tel.: 8 340 56081

Vyr. buhalterė: tel.: 8 670 90422

Buhalterė: tel.: 8 670 90403

2017 11 06

Lapkričio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Lapkričio 7, 14, 21, 28 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai.

Lapkričio 11 d. 11 val. edukacija „Knygrišystės dirbtuvės“.

Lapkričio 13 d. 10 val. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės „Šiaurės salos“ atidarymas. Literatūriniai skaitymai vaikams „Skaitymai auštant“.

Lapkričio 13 d. 16 val. literatūriniai skaitymai suaugusiems „Sutemų valanda“.

Lapkričio 15 d. 15 val. edukacija „Siuvinėjimo dirbtuvės“.

Lapkričio 22 ir 29 d. 15 val. edukacijos „Advento kalendorių gamybos dirbtuvėlės“.

Lapkričio 29 d. 15 val. Literatūrinės Vlado Šlaito premijos teikimo šventė Kraštotyros muziejuje.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Kvapą gniaužiančios Šiaurės šalių istorijos“.