2019 11 30

Gruodžio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Gruodžio 3 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ žaidimas Ukmergės kraštotyros muziejuje (Kęstučio a. 5, Ukmergė).

Edukacijos suaugusiems:

gruodžio 4 d. 15-17 val. Kalėdinių dekoracijų namams kūrimas (reikia atsinešti gamtinių medžiagų).

gruodžio 11 d. 15-17 val. Kalėdinių žibintų kūrimas.

gruodžio 18 d. 15-17 val. Kalėdinių dovanėlių pakavimas.

Edukacijos vaikams (6-11 m. amžiaus grupei): 

gruodžio 5 d. 15.30-17 val. - garsiniai skaitymai + advento papuošimų kūrimas 

gruodžio 12 d. 15.30-17 val. - garsiniai skaitymai + šešėlių teatro kūrimas   

gruodžio 19 d.  15.30-17 val. - garsiniai skaitymai + kalėdinių žibintų kūrimas

Edukacijos nemokamos. Būtina registracija tel. 867838881 arba el.p.:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Edukacijos vyksta vaikų literatūros skyriuje 2 a.

Edukacijos vaikams skirtos pavieniams vaikams, grupėje (dėl renovacijos) kol kas telpa iki 16 vaikų. 

Esant mokyklų susidomėjimui, galima atvykti į mokyklą susitarus laiką. Vykstant į mokyklą, edukacija nekainuoja, bet reikia patiems pasirūpinti medžiagomis.

Akcija „Metų knygos rinkimai“.

Akcija „Knygų Kalėdos“.

 

2019 10 22

Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugos asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

Kas yra Lietuvos aklųjų biblioteka

  • Biblioteka, aprūpinanti literatūra ir informacija žmones, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto

  • Didžiausia leidinių specialiais formatais leidykla Lietuvoje

  • Visą Lietuvą apimantis paslaugų tinklas

    Skaityti daugiau...
2019 06 28

Ukmergės miesto literatūrinės premijos istorija

Šiemet minimas dvidešimties metų jubiliejus, kai nuo 1999-ųjų metų Ukmergėje yra teikiama literatūrinė Vlado Šlaito premija. Per šį dvidešimtmetį premija buvo įteikta ir iš Ukmergės krašto kilusiems, ir kitų regionų bei kitose šalyse gyvenantiems kūrėjams. Vis tik premijos priešistorė daug senesnė – Ukmergės literatūrinė premija, skirta apdovanoti geriausio literatūros kūrinio autorių, šio krašto šviesuolių iniciatyva buvo įsteigta dar 1937 metais.

Skaityti daugiau...
2019 05 03

Konkursas „Atsakingas skaitytojas“ kviečia rūšiuoti elektronikos atliekas ir papildyti bibliotekos lentynas naujomis knygomis

Daugelis mūsų šalies gyventojų galėtų patvirtinti, kad būtent bibliotekos erdvėje išgirdo žinią apie socialinę atsakomybę prieš gamtą ir žmones, rūšiuojant atliekas. Bibliotekos tapo svarbių renginių, raginančių atsakingai tvarkyti elektronikos atliekas, dalyvėmis bei iniciatorėmis.

Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija, ir šiemet organizuoja aplinkosauginį projektą „Atsakingas skaitytojas“. Penktus metus vykstančio konkurso metu  bibliotekos yra kviečiamos skatinti savo lankytojus prisijungti prie elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijos. Ji truks iki pat metų pabaigos. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai galės atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Išvežtų iš gyventojų namų elektronikos atliekų kiekiai bus sumuojami su bibliotekose surinktu bendru elektronikos atliekų ir baterijų kiekiu. Atsižvelgiant į bibliotekų poreikį, EPA pasirūpins atliekų išvežimu ir saugiu jų sutvarkymu.

Šiemet net keturios bibliotekos, kurių iniciatyva bus surinkta daugiausiai elektroninės technikos atliekų, galės savo skaitytojus pradžiuginti jų pačių išsirinktu 500 eurų vertės knygų krepšeliu, kurį dovanos EPA.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka jau ketverius metus iš eilės dalyvauja šiame konkurse ir ne kartą yra laimėjusi puikių prizų, kuriais gali džiaugtis bibliotekos lankytojai. Biblioteka ir šiemet kviečia gyventojus aktyviai registruotis stambių elektronikos atliekų išvežimui tel. 8 659 34756.

naujas