2020 10 27

Dešimt miestelių

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka laimėjo vietos veiklos projektą „Dešimt miestelių“ Nr. UKME-LEADER-6B-V-22-01-2020, priemonė „Parama kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimui, bendrų iniciatyvų rėmimui“ kodas LEADER-19.2-SAVA-6. Projekto metu numatomas Darbų ir paslaugų įsigijimas: paslaugų, susijusių su projekte numatytomis veiklomis – kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimu, bendrų iniciatyvų organizavimu, sveikos gyvensenos ir aktyvaus poilsio propagavimu, kultūrinių, socialinių, įvairių jaunimo iniciatyvų kūrimuisi ir motyvacijos gyventi kaime didinimu.

Skaityti daugiau...
2020 09 30

Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Spalio 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27, 29  d. 16 -17 val. LEGO robotų konstravimo ir programavimo užsiėmimai (registracija telefonu 8 659 34831).

Spalio 7-18 d. - tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ https://nepatoguskinas.lt/2020/. Kviečiame žiūrėti šio festivalio filmus nemokamai internetu mūsų bibliotekoje.

Spalio 15 d. 10 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitymo skatinimo programos akcija „Literatūriniai protmūšiai bibliotekose“. 1-asis etapas. Dalyvauja Ukmergės Senamiesčio progimnazijos 4b klasė.

Spalio 16 d. 12.00 Lietuvos liaudies buities muziejaus parodos "Daiktai nuo raštininko stalo" atidarymas.

Spalio 19-23 d. teminė akcija „Senjorų dienos internete“:

Spalio 19 d. 11 val. E. sveikata: judėkime ir sau padėkime. Ar žinote kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui? O gamtos turtais sustiprinti imunitetą? Šiuos klausimus gvildensime transliacijos metu bei kviesime Jus sudalyvauti aktyviame iššūkyje.

Spalio 20 d. 11 val. E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime. Transliacijoje sužinosime LRT mediatekos galimybes, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau TV rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Susitiksime su fotografu, kuris pasidalins praktiniais nuotraukų darymo išmaniais įrenginiais patarimais ir subtilybėmis.

Spalio 21 d. 11 val. E. paslaugos: patogiai ir saugiai. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Tačiau kada banke apsilankyti vis tik būtina? Atsakymą išgirsite paklausę transliacijos dalyvių: Lietuvos bankų asociacijos atstovų, įvairių bankų ekspertų. Transliacijoje taip pat pristatysime kaip veikia paštomatai.

Spalio 21 d. 12.30 val. Apgaulingos informacijos atpažinimas internete. Kritinis naujienų vertinimas, saugių svetainių atpažinimas, apgaulingos žinutės, partarimai, kaip apsisaugoti. 

Spalio 22 d. 11 val. E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime. Ar esate kada pastebėję, kad kažkada įsigyta prekė „persekioja“ Jus vos tik atsidarote interneto naršyklę? Kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Naudingi ekspertų patarimai Jums!

Spalio 23 d. 11 val. E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. Kaip technologijos susiję su daržu ir sodu? Atsakymą į šį klausimą transliacijos metu pateiks pašnekovai, kurie patars kur ir kaip internete rasti Jums aktualią informaciją daržo / sodo / gėlių auginimo klausimais. Praktiniais patarimais mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus.

Akcija "Atsakingas skaitytojas".

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Konferencijų salėje:

Vlado Šlaito laiškų paroda 

Vaikų literatūros skyriuje:

Spaudinių paroda „Apie tuos, kurie šalia mūsų“ (spalio 4-oji – pasaulinė gyvūnų diena).

Spaudinių paroda „Nieko nėra neįmanoma“ (italų rašytojui Gianni Rodari – 100).

Vartotojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Visa, ko reikia, duoda Jos Didenybė Literatūra“, skirta literatūrologės, habilituotos mokslų daktarės Viktorijos Daujotytės 75-mečiui.

Bibliografijos-kraštotyros skyriuje:

Spaudinių paroda „Lietuvos mokslinės archeologijos pradininkui, istorikui Jonui Puzinui - 115"

Daivos Vilkelytės fotografijų paroda „Moteris ir žirgas"

Lietuvos liaudies buities muziejaus paroda „Daiktai nuo raštininko stalo"

 

Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešosios bibliotekos struktūriniuose padaliniuose:

2020 06 18

Vlado Šlaito viešoji biblioteka ir padaliniai teikia visas paslaugas!

Nuo birželio 17 d., Vlado Šlaito viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose lankytojams  teikiamos visos tradicinės ir elektroninės paslaugos. 

Bibliotekų viduje  atveriamos skaityklos, bus galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais, atnaujinamos edukacijos ir renginiai, ribojant dalyvių skaičių. 

Kompiuterizuota darbo vieta interneto skaityklose naudojimo trukmė – iki 1 valandos. 

Kviečiame ateiti į bibliotekas ir pasirinkti norimų leidinių iš lentynų, aplankyti veikiančias parodas. Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje lankytojų laukia kraštotyros, periodinių leidinių, interneto, muzikos bei  vizualiųjų menų skaityklos, vaikams atviros kūrybos erdvės, LEGO, robotų konstravimo ir programavimo užsiėmimai. Atnaujinami ir bibliotekos renginiai, apie kuriuos nuolat informuosime socialiniame tinkle Facebook ir bibliotekos interneto svetainėje www.ukmergesvb.lt.

Visos darbo vietos lankytojams įrengtos saugiu atstumu. Bibliotekose užtikrinama galimybė dezinfekuoti rankas. 

Bibliotekose rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes ar apsaugines veido priemones, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo.

Labai prašome bibliotekų lankytojų neprarasti budrumo, būti sąmoningais ir pajutus ligos simptomus nesilankyti bibliotekoje.

Laukiame Jūsų!

Kontaktai pasiteiravimui Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje:

tel.   865934830, el. p.:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

tel.    865934756, el. p.: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

tel.    865934831, el. p.: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

tel.    865934736, el. p.: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

Kontaktai pasiteiravimui Vlado Šlaito viešosios bibliotekos kaimo padaliniuose čia

2020 05 08

Geriausia 2019 metų kultūros darbuotoja dirba Šventupėje

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu už nepriekaištingą, kūrybingą darbą, iniciatyvumą, atsakingumą bei kruopštumą, krašto istorijos saugojimą ir puoselėjimą 2019 metų geriausio kultūros darbuotojo nominacija skirta Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės kaimo padalinio vyresniajai bibliotekininkei Genei Vaitkūnienei. Ji bus apdovanota 600 eurų dydžio pinigine premija.

Skaityti daugiau...